Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
BIST100 analizi « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

BIST100 analizi

BİST100 endeksi geçtiğimiz işlem günü yüksek volatilitede hareket etti. Endeks, küresel piyasalara paralel ve Cuma gününün etkisi ile güne …

mesreklamı
BIST100 analizi
244 views
25 Ocak 2022 - 20:18
  • BİST100 endeksi geçtiğimiz işlem günü yüksek volatilitede hareket etti. Endeks, küresel piyasalara paralel ve Cuma gününün etkisi ile güne negatif başlangıç yaptı. Tepki alımları ile 2.149 seviyesine kadar yükselen endeks gün sonuna doğru gelen sert satışlarla 2 defa devre kesti. Endeks günü negatif seyirde tamamladı.
  • Endeks dün en düşük 2.1.914,02, en yüksek 2.149,40 seviyesini gördü.
  • Dolar / TL dün gün içerisinde 18,00 seviyesine yaklaştı. 100 baz puanlık faiz indirimi ardından, hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin açıklamaları ile kurdaki yükseliş dün seans içerisinde devam etti. Ancak Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye dair yaptığı açıklamalar ve yeni ekonomi paketleri ile Dolar / TL 13,00 seviyesinin altına sarktı.
  • BİST100 endeksinin 22 günlük HO olan 1.936 seviyesinin altına sarkması durumunda, 50 günlük HO olan 1.750’lere kadar geri çekilme yaşayabilir. 2.000 seviyesinin üstünde kalınması durumunda ise 2.150 – 2.250 seviyesi tekrar hedef olacaktır.

BİST100
Kapanış FiyatıPivotDirenç 1Direnç 2Direnç 3Destek 1Destek 2Destek 3
XU1002.056,362.039,932.165,832.275,312.401,211.930,451.804,551.695,07
AKBNK7,337,337,868,388,916,816,285,76
AKCNS20,5420,6521,5122,4723,3319,6918,8317,87
AKSA37,7236,5139,5141,3144,3134,7131,7129,91
AKSEN9,949,7610,4711,0011,719,238,527,99
ALGYO31,7231,2533,1534,5736,4729,8327,9326,51
ALARK11,5211,5712,1512,7913,3710,9310,359,71
ALBRK1,781,801,892,002,091,691,601,49
ALKIM19,0119,0720,0621,1122,1018,0217,0315,98
AEFES34,9634,4636,4237,8839,8433,0031,0429,58
AGHOL40,3039,5842,6244,9447,9837,2634,2231,90
ARCLK53,5051,5656,0958,6963,2248,9644,4341,83
ARDYZ7,017,087,437,868,216,656,305,87
ASELS24,2023,9925,8327,4529,2922,3720,5318,91
AYDEM6,146,176,436,736,995,875,615,31
AYGAZ23,6423,8725,1126,5927,8322,3921,1519,67
BERA10,0110,0310,5911,1811,749,448,888,29
BIMAS71,6573,4577,2082,7586,5067,9064,1558,60
BIOEN5,565,635,916,266,545,285,004,65
BRISA29,9429,7931,5933,2335,0328,1526,3524,71
CCOLA101,50103,10107,20112,90117,0097,4093,3087,60
CANTE10,5811,0211,8113,0513,849,788,997,75
CEMTS18,7818,2619,6620,5421,9417,3815,9815,10
CIMSA33,9834,0235,7637,5439,2832,2430,5028,72
DEVA34,2433,8235,8237,4039,4032,2430,2428,66
DOHOL3,423,363,593,763,993,192,962,79
DOAS45,3245,2748,4551,5754,7542,1538,9735,85
ECILC7,277,277,808,348,876,736,205,66
EGEEN1.841,001.846,531.967,372.093,732.214,571.720,171.599,331.472,97
EKGYO2,342,402,542,752,892,192,051,84
ENJSA13,6213,5914,3915,1515,9512,8312,0311,27
ENKAI18,0017,9418,7919,5720,4217,1616,3115,53
ERBOS118,70120,93127,57136,43143,07112,07105,4396,57
EREGL31,3830,8933,7936,1939,0928,4925,5923,19
ESEN27,9828,0429,5631,1432,6626,4624,9423,36
FROTO279,50270,00292,40305,30327,70257,10234,70221,80
GARAN11,5811,4712,0512,5313,1110,9910,419,93
GLYHO2,112,112,212,312,412,011,911,81
GOZDE8,608,629,189,7510,318,057,496,92
GUBRF80,4081,6785,8891,3795,5876,1871,9766,48
HLGYO2,352,402,512,672,782,242,131,97
HEKTS13,7313,6414,6715,6216,6512,6911,6610,71
INDES8,158,048,639,109,697,576,986,51
ISDMR25,3224,6426,6828,0430,0823,2821,2419,88
ISCTR7,607,658,088,579,007,166,736,24
ISFIN3,263,323,463,673,813,112,972,76
ISGYO2,872,852,953,043,142,762,662,57
ISMEN22,9022,8524,7326,5528,4321,0319,1517,33
IZMDC2,542,552,712,893,052,372,212,03
KRDMD11,4711,4412,3413,2214,1210,569,668,78
KARSN3,693,703,884,084,263,503,323,12
KARTN56,2057,0059,9563,7066,6553,2550,3046,55
KERVT4,904,905,265,635,994,534,173,80
KRVGD13,0012,7513,5514,1014,9012,2011,4010,85
KCHOL33,3432,9935,3537,3739,7330,9728,6126,59
KORDS36,3036,4438,8641,4243,8433,8831,4628,90
KOZAL138,30138,07148,03157,77167,73128,33118,37108,63
KOZAA21,1021,3222,8224,5526,0519,5918,0916,36
LOGO45,4845,4848,8052,1255,4442,1638,8435,52
MAVI74,1574,1377,5280,8884,2770,7767,3864,02
MGROS43,0843,4046,0849,0851,7640,4037,7234,72
MPARK37,6236,9439,6841,7444,4834,8832,1430,08
NETAS18,0017,7018,9119,8121,0216,8015,5914,69
ODAS1,341,341,411,471,541,281,211,15
OTKAR392,50388,63412,07431,63455,07369,07345,63326,07
OYAKC7,287,317,658,018,356,956,616,25
PARSN32,5032,7334,1535,7937,2131,0929,6728,03
PGSUS94,0094,30100,90107,80114,4087,4080,8073,90
PETKM9,599,4710,1710,7511,458,898,197,61
QUAGR12,9412,7913,6714,4115,2912,0511,1710,43
SAHOL14,6914,5815,5616,4417,4213,7012,7211,84
SARKY20,5220,5021,9223,3224,7419,1017,6816,28
SASA51,5551,1355,0758,5862,5247,6243,6840,17
SELEC12,0911,8312,6513,2014,0211,2810,469,91
SKBNK1,091,101,161,221,281,040,980,92
SISE16,3816,0117,4318,4719,8914,9713,5512,51
SOKM13,6114,1714,7415,8616,4313,0512,4811,36
HALKB4,904,935,175,455,694,654,414,13
TSKB1,541,561,651,771,861,441,351,23
TAVHL38,3637,7140,2942,2144,7935,7933,2131,29
TKFEN24,4424,4326,3128,1730,0522,5720,6918,83
TKNSA6,396,446,817,247,616,015,645,21
TOASO76,5579,9383,3290,0893,4773,1769,7863,02
TRGYO4,024,034,264,494,723,803,573,34
TCELL21,2020,6322,1723,1424,6819,6618,1217,15
TMSN18,0118,2719,2420,4821,4517,0316,0614,82
TUPRS184,70182,60196,00207,30220,70171,30157,90146,60
THYAO22,1421,9923,6325,1126,7520,5118,8717,39
TRILC11,9711,5412,6213,2614,3410,909,829,18
TTKOM10,9110,5911,2311,5512,1910,279,639,31
TTRAK212,00213,37225,73239,47251,83199,63187,27173,53
TURSG4,965,055,275,585,804,744,524,21
ULKER19,4720,0820,8322,2022,9518,7117,9616,59
VAKBN3,763,783,984,214,413,553,353,12
VERUS46,5047,0849,7753,0355,7243,8241,1337,87
VESTL27,4427,3129,1330,8132,6325,6323,8122,13
VESBE8,198,088,699,199,807,586,976,47
YKBNK3,493,483,703,924,143,263,042,82
YATAS11,8512,0712,6213,3813,9311,3110,7610,00
ZRGYO2,472,492,622,762,892,352,222,08
ZOREN1,681,711,811,952,051,571,471,33
PayKapanış5 G HO22 G HO50 G HO200 G HORSIMACDStochasticCCI
XU1002.056,362.147,881.944,201.716,381498,9162,08125,0364,245,54
AKBNK7,337,757,186,495,6254,510,3360,36-8,55
AKCNS20,5421,1019,4617,2516,8262,751,2244,857,98
AKSA37,7236,6330,3125,8519,0977,743,3066,8779,31
AKSEN9,9410,079,398,106,7762,100,5654,7110,65
ALGYO31,7232,0829,4425,7723,2465,521,9060,2629,02
ALARK11,5211,5911,3410,399,8757,560,3145,5030,89
ALBRK1,781,981,981,921,7139,730,0036,67-232,34
ALKIM19,0120,6419,4418,1416,5448,030,7646,18-68,96
AEFES34,9633,9428,2225,2322,7390,252,7380,35102,65
AGHOL40,3044,1440,1433,0225,9154,393,1737,67-68,93
ARCLK53,5052,5947,4240,4034,3566,833,6455,5146,81
ARDYZ7,017,837,817,147,3736,680,1623,19-250,76
ASELS24,2025,5722,8419,3816,2558,811,8755,27-11,05
AYDEM6,146,616,806,780,0032,05-0,0514,28-203,03
AYGAZ23,6425,4223,2620,5616,0055,211,3856,12-21,70
BERA10,0110,9911,1910,4516,4038,810,1213,48-225,94
BIMAS71,6579,5273,3166,9864,4047,753,3962,92-50,03
BIOEN5,566,246,566,980,0029,36-0,219,12-209,11
BRISA29,9432,4330,9926,5724,3549,631,7332,94-194,27
CCOLA101,50103,0895,5989,9981,8560,553,6565,3289,23
CANTE10,5811,9712,0412,790,0028,77-0,1826,94-239,96
CEMTS18,7818,8617,4415,7414,5565,490,9263,2430,48
CIMSA33,9836,9835,0632,1125,7947,121,6231,25-132,11
DEVA34,2433,3630,6626,8626,5785,731,9968,57122,54
DOHOL3,423,553,322,982,9056,430,1651,56-51,06
DOAS45,3248,0947,7440,7830,4247,682,0015,67-190,10
ECILC7,277,677,286,566,3052,980,3154,85-64,86
EGEEN1.841,002.006,981.821,591.532,761378,8054,26134,4955,13-45,02
EKGYO2,342,582,392,171,9848,720,1253,25-58,37
ENJSA13,6214,4813,8012,4711,0550,910,5850,89-125,75
ENKAI18,0017,6916,0713,289,9976,541,3261,78121,96
ERBOS118,70133,12132,36120,04105,2339,913,0120,47-197,27
EREGL31,3831,4025,6021,9418,7474,332,8877,0279,87
ESEN27,9830,1330,2229,1131,7438,460,2129,36-268,80
FROTO279,50282,50256,00218,37184,3064,3418,2268,3022,35
GARAN11,5811,9511,7910,839,0050,490,2646,22-144,14
GLYHO2,112,312,262,082,6442,580,0633,83-171,95
GOZDE8,609,339,067,686,6349,050,4050,68-161,52
GUBRF80,4088,3982,5071,7062,5649,464,6851,94-115,83
HLGYO2,352,632,692,642,7032,47-0,0223,58-307,48
HEKTS13,7314,5313,0010,578,9659,831,2341,31-61,43
INDES8,158,347,797,116,7559,990,3951,00-20,23
ISDMR25,3224,3421,1716,5412,6877,092,4556,93106,79
ISCTR7,608,267,406,535,5654,060,4762,30-6,94
ISFIN3,263,673,553,303,1940,580,1022,48-119,73
ISGYO2,872,812,612,302,0371,240,1563,64101,56
ISMEN22,9023,3221,0118,0315,8968,391,5266,7357,69
IZMDC2,542,772,612,442,4846,820,1033,83-101,30
KRDMD11,4711,769,868,437,6171,271,0369,5156,97
KARSN3,694,094,183,883,9037,090,0420,83-300,89
KARTN56,2061,8161,5455,0656,3539,841,7926,08-284,66
KERVT4,905,145,094,594,8048,540,1437,24-253,33
KRVGD13,0013,3313,1912,3212,6250,440,2750,30-133,96
KCHOL33,3435,0831,4527,3422,1959,212,2265,79-2,92
KORDS36,3039,3035,8530,6625,1254,582,4259,17-54,00
KOZAL138,30143,12132,72118,24114,3360,477,4352,37-17,66
KOZAA21,1022,4620,7918,3915,7254,611,2055,21-43,53
LOGO45,4848,8247,7144,3740,0544,411,2943,94-273,31
MAVI74,1577,1976,4074,8058,5343,570,8630,22-150,37
MGROS43,0846,1243,6939,0936,1951,231,7165,00-33,13
MPARK37,6237,3133,7030,1325,3769,772,1578,8889,07
NETAS18,0019,3919,8618,3121,1538,910,2716,75-301,62
ODAS1,341,481,571,511,7431,75-0,0219,55-234,33
OTKAR392,50408,94410,64372,17336,2447,1710,2228,98-357,71
OYAKC7,287,957,807,237,0841,390,2120,44-184,35
PARSN32,5035,8035,6832,8030,5039,170,7439,51-340,59
PGSUS94,00101,2397,2091,1479,3146,722,6739,04-72,89
PETKM9,5910,088,677,586,4165,150,7268,3626,10
QUAGR12,9413,6013,4612,190,0045,980,4318,27-178,70
SAHOL14,6915,5014,1612,6910,1256,250,7665,22-2,71
SARKY20,5221,7819,8217,6514,4055,901,2342,73-40,09
SASA51,5553,0345,1636,6132,1866,584,8767,4447,06
SELEC12,0912,2711,5310,069,5259,200,6154,27-13,88
SKBNK1,091,201,181,111,1140,700,0241,74-256,47
SISE16,3816,5713,9911,138,6670,511,6661,5643,78
SOKM13,6115,7014,9413,1312,2141,850,6150,27-112,83
HALKB4,905,385,094,774,7146,040,1645,38-95,65
TSKB1,541,661,581,471,3747,870,0553,06-77,78
TAVHL38,3639,0633,5529,9825,2963,803,0248,6625,91
TKFEN24,4425,9321,2317,9215,8266,312,3765,2740,79
TKNSA6,397,127,176,657,2636,880,1215,61-292,29
TOASO76,5587,8884,9370,1044,1543,185,2034,90-318,77
TRGYO4,024,444,234,023,6443,930,1329,25-107,86
TCELL21,2021,8319,9117,7115,6261,031,1672,48-7,81
TMSN18,0120,1619,4217,5218,4443,140,7138,19-264,34
TUPRS184,70192,48168,00153,17112,9061,5111,5069,8436,70
THYAO22,1423,1919,9517,6414,3161,341,6762,0627,64
TRILC11,9711,9112,1410,940,0051,700,2718,67-166,70
TTKOM10,9110,6810,118,917,2560,980,5339,84-6,91
TTRAK212,00226,24212,61187,54185,6952,2211,7042,99-82,57
TURSG4,965,585,505,195,2735,950,1130,97-251,60
ULKER19,4721,7020,9820,2620,6138,150,4052,96-224,45
VAKBN3,764,113,963,733,6144,490,0945,72-109,97
VERUS46,5051,2952,9649,3251,5735,300,3714,11-259,41
VESTL27,4429,4228,6225,8625,0346,850,8846,65-141,02
VESBE8,198,247,666,775,9567,220,4357,6641,92
YKBNK3,493,763,523,122,5351,180,1656,10-55,98
YATAS11,8512,9013,0813,1214,2232,37-0,0925,51-266,58
ZRGYO2,472,722,572,240,0047,310,1331,60-116,93
ZOREN1,681,791,761,691,7942,770,0233,82-185,84

RSI Nasıl Yorumlanır?

  • 0 ile 100 arasında yer alan değerde 70 seviyesi üzeri aşırı alım bölgesi 30 seviyesi altı ise aşırı satım bölgesi olarak görülür. Eğer fiyat 70 seviyesini aşmış ve kritik bölge olan 80-100 aralığına doğru ilerlemişse RSI fiyatın çok yükseldiğini ve en kısa zamanda bir düzeltme olacağını yani fiyatın gerileyeceğini söyler. Diğer taraftan fiyat 30 seviyesini aşmış ve 20-0 aralığına doğru ilerlemişse burada sinyal fiyatta trendin değişeceği yönündedir.

MACD Nasıl Yorumlanır?

  • Hareketli ortalama çeşitlerinden olan üssel ortalamadır. Kısa vade olarak 12 gün, uzun vade olarak 26 gün kullanılır. 0 bölgesi üzerindeki hareket devam ediyorsa bu yükseliş trendinin süreceği, 0 bölgesi altındaki hareket devam ediyorsa bu düşüş trendinin süreceği anlamına gelir.

Stochastic Nasıl Yorumlanır?

  • Stochastic indikatöründe grafik üzerinde 0-100 arası bant aralığı kullanılır ve bu aralıktan 80-100 aralığı aşırı alım, 20-0 aralığı ise aşırı satım bölgesidir.

CCI Nasıl Yorumlanır?

  • İndikatör referans değer aralığı olarak +100 ve -100 değerlerini almaktadır. Fiyatların bu iki seviye arasındaki hareketi olağan karşılanmakta, bu değerleri aşarsa alım-satım sinyali verdiği düşünülmektedir. Bu bölgelere yaklaşması trendin sona erdiği ve yön değiştirebileceği anlamındadır.0 çizgisi ise merkez olarak kabul edilir. +100 değerinin üzerine çıkan ortalama çizgisi ile fiyatların aşırı alım bölgesine ulaştığı artık bu seviyelerden alış yapılmaması yani satışların gelebileceği şeklinde yorumlanır. -100 değerinin altında kalan çizgi ise, fiyatların aşırı satış bölgesinde olduğu bu seviyelerden satış yapılmaması, fiyatların tekrar yükseleceği yönünde yorumlanmaktadır.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

reklam3
EN ÇOK KAZANANLAR
    EN ÇOK KAYBEDENLER
      EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
        BUGÜN 1000TL NE OLDU?
        • -

          BORSA

        • -

          DOLAR

        • -

          EURO

        • -

          ALTIN

        KUR ÇEVİRİCİ

        Para Birimi

        Çevrilecek Para Birimini Seçin

        GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

        UA-81268407-1