reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Buzlu kahvenin faydaları

Batı kültüründen tüm dünyaya yayılan buzlu kahve, kahve severlerin yazları tüketmeyi tercih ettikleri içeceklerin başında gelir. Peki normal kahvenin faydası olduğu gibi soğuk kahvenin da sağlığa faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için çoğu kişinin bilmediği soğuk kahve ve faydaları hakkında merak edilenleri haberin detayında bulabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Kahve içerdiği kafein maddesi sayesinde insan sağlığına hem olumlu hem olumsuz birçok etkisi vardır. Ancak olumsuzların çoğu kronik hastalığı olanları ya da bağışıklığı zayıf olanlardan görülür. Onun dışında kahve insan sağlığına inanılmaz faydalar sağlar. Çeşitli pişirme yöntemleri olan kahve son günlerde sıcak havalardan dolayı soğuk tüketilir. Bu kahve türü Amerikalılar tarafından keşfedildi. Şimdilerde ise marketlerde bile hazır bir şekilde çeşitli tatlarla satışa sunuluyor. Ancak dışarıda satılan bu kahvelerde sanayi ürünleri olduğundan kilo alımına ve kronik uyku problemlerine neden olabilir. Bu yüzden uzmanlar evde hazırlanmasının daha uygun ve sağlıklı olduğunu vurguluyor. Klasik yapılan kahvede; Kahve makinesinde yaptığınız filtre kahvenizi buz küpleri ile dolu bardağa boşaltın. Kahveyi şekersiz ve sek sevenler için bu ideal bir içecektir. Aynı zamanda hazırladığınız karışıma süt ekleyerek Frappe yapabilirsiniz. Sütü ekledikten sonra tüm malzemeleri blendırdan geçiriniz. Daha lezzeti oluyor. Bunun gibi bir çok yöntemi olan buz kahvenin insan sağlığına özellikle yaz aylarında inanılmaz faydaları vardır.

YAZ AYLARININ EN POPÜLER İÇECEĞİ BUZLU KAHVENİN FAYDALARI

Vücudun ısı oranını denge altına alır.

Sürekli yorgun ve stresli kişiler düzenli tüketerek daha dinç görünmesini sağlar.

Ruh haline iyi gelen kafein maddesi zihni açarak bilgileri daha iyi tutmanızı destekler.

Kötü kolesterolü düşürür. Kalp damar sağlığını korur.

Kandaki şeker seviyesini dengeleyerek diyabet riskiniz azaltır.

Beyindeki sinirler hücrelerini çoğaltarak ileri yaşlarda görülen parkinson ve alzheimer hastalıklarının riskini düşürür.

Mide duvarının güçlenmesini sağlar.

Yapılan araştırmalarda kalp hastalığı, solunum hastalığı, felç, yaralanma, kaza, diyabet ve enfeksiyonlardan kaynaklanan ölüm risklerinin azaltmaya yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

reklam

YORUM YAP