Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Yeni bir ekonomik sistem önerisi “Türetim Ekonomisi” « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Yeni bir ekonomik sistem önerisi “Türetim Ekonomisi”

mesreklamı
Yeni bir ekonomik sistem önerisi “Türetim Ekonomisi”
433 views
10 Nisan 2019 - 20:23

Adil üreticiler ile onlardan alışveriş etmeyi tercih edenler buluşuyor!

İyilikleri paylaşarak, sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici” ve onlardan hizmet alan “türetici“leri buluşturmayı hedefleyen Good4Trust.org, İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı olarak “Türetim Buluşmaları” düzenliyor. Yeni bir ekonomik anlayışın öncülüğünü yapan Good4Trust.org üyesi 78 “üretici” Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek, satın aldığı ürünün kaynağını, çevreye zarar verip vermediğini inceleyen, daha çok yerel ürün kullanmaya özen gösteren “türetici”lerle buluşacak.

İstanbul Impact Hub ve İzmir Originn Coworking’de 15 Nisan Pazartesi günü

18:00 – 20:00 saatleri arasında eş zamanlı düzenlenecek buluşmalarda üretici ve türeticiler, türetim ekonomisine yönelik deneyimlerini aktaracak. Telekonferans üzerinden iki şehir birbirini dinleyerek farklı bölgelerin özelliklerini birbirine aktarabilecek.

Yeni bir ekonomik sistem önerisi “Türetim Ekonomisi”

Türetim ekonomisi, tüketiciler yerine türeticilerin yer aldığı yeni bir alternatif ekonomik sistem. Bu sistem içerisinde üreticiler, ürünlerini ekolojik ve sosyal açıdan adil bir şekilde üretip kendi aralarında bir tedarik ağı kuruyor. Alışveriş kapalı bir çemberde gerçekleştiği için, kendi içerisinde giderek gelişiyor ve güçleniyor. Türeticiler ise almış oldukları ürünlerle üreticileri desteklerken, adil bir ekonominin gelişmesini sağlıyor. Bu şekilde gelişen türetim ekonomisi, mevcut tüketim ekonomisinin içine doğru yayılıyor. Bu yayılma sonucunda, ekonomi yavaş yavaş dönüşüyor ve artık insanların sadece kâr amacı gütmediği, onurlu bir geçim için çalıştığı, yeni bir ekonomik sistem doğuyor. Üreticilerin onurlu geçimi sağlanırken yaratmış oldukları ürün ve hizmetler, doğaya ve insana zarar vermiyor.

reklam3
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

    UA-81268407-1