Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
TÜRKİYE PAZARINA İKİ ÖNEMLİ YATIRIM « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

TÜRKİYE PAZARINA İKİ ÖNEMLİ YATIRIM

mesreklamı
TÜRKİYE PAZARINA İKİ ÖNEMLİ YATIRIM
394 views
18 Eylül 2019 - 13:03

TÜRKİYE PAZARINA İKİ ÖNEMLİ YATIRIM

Türkiye’de olduğu gibi dünya genelinde de co-working (ortak çalışma) modeli her geçen yıl bir önceki yıla kıyasla iki katı büyüme kaydediyor. Son 3 yılda co working sektöründe hizmet veren firmaların sayısı yüzde 90 arttı. Avustralya’dan dünyaya açılarak 23 ülke, 54 şehir ve 160 lokasyona yayılan uluslararası ofis yöneticisi Servcorp, Türkiye’de 9 yıl içinde Tekfen Tower ve Nişantaşı Orjin binası gibi stratejik iki yatırımın ardından İzmir ve Ankara merkezleri için de harekete geçtiklerini açıkladı. Türkiye’de yeni açılacak lokasyonlarda 100’ün üzerinde ofis projesini hayata geçirmeyi planlayan şirket, 2019 mali yılı için globalde hedeflerinin 40 milyon dolar kar elde etmek olduğunu vurguladı.

Türkiye’de birçok firma Ağustos 2018’de yaşanan döviz artışından dolayı küçülüyor. İş insanları artık klasik ofis maliyetlerinin altında ezilmemek için hazır ofis sektörünün cazibesinin de farkına vardı. Yaşanan bu durumun hazır ofis sektörüne pozitif yönde hareketlilik kattı. Türkiye’deki ofis anlayışının değişime uğramasıyla yatırımlarına ağırlık veren Servcorp, başta İstanbul’daki yatırımlarını artırarak Ankara ve İzmir’de de 100’ün üzerinde ofis açacağını bildirdi. Son olarak Almanya ve Japon’ya pazarlarına giriş yaptıklarını da belirten Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “2019 yılı hedeflerimiz arasında Almanya ve Japonya pazarı yer alıyordu. Gerekli alt yapının oluşmasıyla da hedeflerimizi gerçekleştirdik. Türkiye’de iş dünyası gerek kur artışından dolayı gerek iş kültürünün değişiminden dolayı hazır ofis sektörünün cazibesi de artış gösterdi. Türkiye pazarının hızla büyüdüğünü göz önüne aldığımızda yatırımlarımızı artırma kararı aldık. Başta İstanbul lokasyonumuz olmak üzere Ankara ve İzmir’de lokasyon çalışmalarımıza başlayacağız.” dedi.

Modern dönüşüm için 50 milyon dolarlık yatırım

Son birkaç yıldır co-working sektörüne uyum sağlaması için imajı dahil büyük değişimler yapan şirket, globalde 160 lokasyonda 80’ini modernize etti. Modernleşme için ortalama 50 milyon dolarlık sermaye yatırımı yaptıklarını belirten Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Teknoloji açısından bakacak olursak, 2019 Mayıs ayında yeni bir internet sağlayıcı ile çalışmaya başladık. İnternet altyapımızı daha da güçlendirdik. Şu anda sektördeki hiç bir firma paylaşımsız kişiye özel internet sağlayamadığı gibi, teknoloji yatırımlarını minimumda tutmakta. Servcorp’da ise durum tam tersi, firmaların marketing için harcadıkları miktarların çok daha fazlasını teknoloji geliştirmeye harcıyoruz.” dedi.

reklam3
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

    UA-81268407-1