reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

TEKNOFEST heyecanı Tuz Gölü’nde başladı! Atış alanında nefes kesen anlar

Yayınlanma Tarihi : Google News
TEKNOFEST heyecanı Tuz Gölü’nde başladı! Atış alanında nefes kesen anlar
reklam

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Roket Yarışması, Aksaray Tuz Gölü atış sahasında başladı. Yarışmanın ilk gününde lise kategorisinde takım yarışmaları gerçekleştirildi. Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in de izlediği yarışmada kurulan 5 rampadan roket atışları yapıldı.

‘GENÇLERİMİZ DE BİZ DE HEYECANLIYIZ’

Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün , “Yarışmaya katılan ekipler ilk günden itibaren çok farklı aşamalardan geçerek ve çok çalışarak bugüne geldiler. Takımlar lise kategorisi, orta irtifa, yüksek irtifa ve zorlu görev kategorisinde yarışacaklar. Gençlerimiz de biz de heyecanlıyız. Tüm ekiplerimizi tebrik ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından geri sayım yapılarak atışlar yapıldı.

Roketsan yürütücülüğünde Avrupa’da ilk, dünyada düzenlenen ikinci roket yarışması özelliğine sahip olan yarışmaya katılan öğrenciler, Tuz Gölü Aksaray atış alanında yarışma hakemlerinin gözetiminde roket montajlarını yapıyor. Fırlatma rampalarına yerleştirilen roketlerin atışları gerekli güvenlik tedbirlerinin sağlanmasının ardından ateşleniyor.

 

SELÇUK BAYRAKTAR TEBRİK ETTİ

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Hiçliğin ortasında ve en sıcak günlerde dahi, gençlerimiz TEKNOFEST Roket Yarışması’nda kendi roketlerimizi gökyüzüne yükseltmek için ter döküyorlar. Bu çaba, MilliTeknolojiHamlesi’nin tam karşılığıdır! Genç kardeşlerimi gönülden tebrik ediyorum.

 

reklam

YORUM YAP