Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Sermaye Piyasası Kurulu’ndan koronavirüs kararları « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan koronavirüs kararları

mesreklamı
Sermaye Piyasası Kurulu’ndan koronavirüs kararları
403 views
23 Mart 2020 - 21:54

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan koronavirüs kararları

Piyasalarımızın işleyişi bugüne kadar operasyonel açıdan sorunsuz olarak yürütülmüştür, ifadeleri kullanıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu, koronavirüs önlemlerini açıkladı. Kurulun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ”Piyasalarımızın işleyişi bugüne kadar operasyonel açıdan sorunsuz olarak yürütülmüştür”  ifadeleri kullanıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs’ün (Covid-19) Türkiye’de de hızla yayılmasının ardından, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) da konuyla iligli açıklama yaptı. Yapılan açıklamada alınan bazı kararlar duyuruldu.  Buna göre, kredili işlemlerde özkaynak koruma oranının, ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar %35’e tamamlatılacak şekilde uygulanacak. Ayrıca, sermaye piyasası araçları bir borsada veya teşkilatlanmış diğer pazar yerlerinde işlem gören işletmelerin, 1 Ocak 2020 ile 31 Mart 2020 tarihleri arasındaki üç aylık ara hesap dönemine ait finanasal raporlarının bildiriminin, ilgili mevzuatta belirlenen sürelere 30 gün eklenmek suretiyle yapılabileceği belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamanın devamında ise şunlar söylendi: ”Personelin yarı zamanlı,  dönüşümlü, uzaktan erişimli veya kurumun belirleyeceği benzeri diğer usuller çerçevesinde çalıştırılmasının kendi sorumlulukları dahilinde mümkün olduğu hususunun aracı kurumlara ve portföy yönetim şirketlerine bildirilmesine, yatırım fonlarının 1 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2019 hesap dönemine ait finansal raporlarının bildiriminin ve emeklilik yatırım fonlarının 1 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2019 hesap dönemine ait yıllık raporlarının ilanının 30 Nisan 2020 tarihine kadar yapılabilmesine karar verilmiştir. Ayrıca, yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliği’nin ‘Zamanaşımı İlanı’ başlıklı 25’inci maddesinin 1 ve 2’nci fıkralarındaki sürelerin birer ay uzatılmasına ve özel hesap dönemine sahip ve sermaye piyasası araçları bir borsada veya teşkilatlanmış diğer pazar yerlerinde işlem gören işletmelerin nihai bildirim süresi Mart veya Nisan ayı olan ve henüz kamuya duyurulmamış finansal raporlarının bildiriminin ilgili mevzuatla belirlenen sürelerine  30 gün eklenmek suretiyle yapılabilmesine karar verilmiştir.”

Açıklamada ayrıca, sermaye piyasası kurumlarının, SPK’ya  yapacakları bildirim ve başvuruların Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) üzerinden yapılabileceği de belirtildi

Hibya Haber Ajansı

 

reklam3
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

    UA-81268407-1