Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Hidrojen Peroksit Almanların oldu. « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Hidrojen Peroksit Almanların oldu.

mesreklamı
Hidrojen Peroksit Almanların oldu.
1.130 views
17 Temmuz 2019 - 8:44

Hayyam Garipoğlu’na ait Hidrojen Peroksit A.Ş’nin tamamı, Alman United Initiators’a satıldı. Şirket, 2001 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştu. O dönem Eti Maden İşletmeleri A.Ş. şirketin % 28.2’lik hissesine sahipti.

Geçmiş dönemde ise Bilal Erdoğan’ın yakın arkadaşı olan Barış Aksüs, Hidrojen Peroksit Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 28,2’lik hissesini satın almıştı. Bir kamu kuruluşu olan Eti Maden İşletmeleri’ne ait olan yüzde 28,2’lik hisseler, 20 milyon 870 bin lira karşılığında Bilal Erdoğan’ın arkadaşı Barış Aksüs’e devredildi. Daha sonra  9 Temmuz 2018 tarihinde tüm hisseler Garipoğlu şirketler gurubuna geçerek Hayyam Garipoğlu hisselerin tamamına sahip olmuştu.

İş insanı Hayyam Garipoğlu bir şirketini daha elden çıkarttı. Türkiye’nin en büyük hidrojen peroksit üreticisi olan Garipoğlu Şirketler Grubu’na bağlı Hidrojen Peroksit A.Ş’nin tamamı alanında dünyanın en büyüğü kabul edilen Alman sanayi devi United Initiators’a devredildi. İki taraf, Bandırma Ticaret Odasında el sıkışarak hisse devir teslim sürecini başlattı.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde üretim yapan Hidrojen Peroksit A.Ş.  40 bin ton yıllık üretim kapasitesine sahip Türkiye’nin birinci, dünyanın ise 8’inci büyük hidrojen peroksit üreticisi olan firma, 70’ten farklı ülkeye ihracat yapıyor.

HANGİ ALANLARDA KULLANIYOR?

Hidrojen peroksit soluk mavi renkte; sulandırıldığında ise renksiz hale gelen bir bileşiktir. Hidrojen peroksitin akmazlık değeri, sudan daha yüksektir. Çok güçsüz bir asit olan bileşik, özellikle kâğıt sanayinde kâğıtlara beyaz renk vermek için üretiliyor. Ayrıca ev temizlik maddeleri, kesik ve ameliyat sonrası oluşan yaraları temizlemek için, arıtma sanayisinde dezenfektan olarak da kullanılıyor.

reklam3
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

    UA-81268407-1