reklam
reklam
DOLAR32,8348% 0.19
EURO35,1610% 0.19
STERLIN41,5954% 0
FRANG36,8151% -0.05
ALTIN2.451,07% -0,28
BITCOIN65.786,01-0.895
reklam

Hamilelere Ücretsiz Beden Farkındalık Egzersizi Kursu başlıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Hamilelere ücretsiz Beden Farkındalık Egzersizi Kursu başlıyor

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezinde (FTR) hamilelere Beden Farkındalık Egzersizleri ile grup çalışması başlıyor.

 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinden Fizyoterapist Dr. Öğretim Üyesi Hamiyet Yüce, beden farkındalık egzersizleri ile ilgili bilgi verdi. Yüce: “Kuzey Avrupa ülkelerinde kronik ağrı ve stresle başa çıkmada sıklıkla kullanılan bir fizyoterapi yöntemi olan ‘Beden Farkındalık Terapi’ yöntemi kas gerginliklerini azaltan, doğal nefes ve doğru duruş farkındalığını kazandıran egzersizlerden oluşmaktadır. Gebelik sırasında hormonal değişikliklere ve ağırlık taşımaya bağlı bozulan, bel ağrısına neden olan hatalı duruşu düzeltmek ve doğal nefesi yerleştirerek doğuma hazırlayan bu eğitime gebeliği 16-26 hafta arasında olan tüm gönüllüler katılabilir. Büyük şehirlerde oldukça yüksek meblağlarla verilen bu eğitimi Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi çatısı altında ücretsiz olarak gebelerimize sunuyoruz. Amacımız bir farkındalık yaratmak anne adaylarının gebeliklerini daha sağlıklı ve mutlu geçirmesini sağlamak. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi ve randevu almak isteyenler 0266 717 01 17  (1722) numaralı telefondan ulaşabilirler” dedi.

Sağlıklı bir yaşam için doğru duruş ve doğru oturuş pozisyonlarının önemine de vurgu yapan Fizyoterapist Dr. Öğretim Üyesi Hamiyet Yüce: “Doğru duruş ve doğru oturuş pozisyonlarının insan sağlığı üzerine olumlu etkileri var. Herhangi bir yeriniz ağrımasa da yanlış oturuş ve duruş pozisyonları hem fiziki olarak hem de ruhsal açıdan sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle toplumumuza bu konunun önemini anlatmak ve yapacağımız eğitimlerle farkındalık yaratmak istiyoruz” dedi.

Ozan ERTUĞRUL

 

reklam

YORUM YAP