Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Filoloji Çalışmaları Konferansı Gerçekleştirildi « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Filoloji Çalışmaları Konferansı Gerçekleştirildi

Filoloji Çalışmaları Konferansı Gerçekleştirildi
mesreklamı
522 views
03 Ekim 2019 - 12:40

Bandırma 17 Eylül Üniversitesinde “Uluslararası Akademik Filoloji Çalışmaları Konferansı (International Conference on Academic Studies in Philology) BICOASP” Başarıyla Gerçekleştirildi.

Açılış töreni, 26 Eylül’de Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda yapılan “Uluslararası Akademik Filoloji Çalışmaları Konferansı (International Conference on Academic Studies in Philology) BICOASP” başarıyla gerçekleşti.

Konferansın açılış töreninde açış konuşmasını Kongrenin Düzenleme Komitesi Başkanı ve Yabancı Diller Yüksekokulu’muz hocalarından Dr. Öğr. Üyesi Mesut Kuleli yaptı. Ardından Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakan Danışmanı, ayrıca Üniversitemiz Öğr. Üyesi Doç. Dr. Zülfikar Bayraktar, Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Kurucu Müdürü, Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikret Türkmen ve Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir kürsüye gelerek konuşmalarını gerçekleştirdiler. Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir kongre sponsorlarına plaket takdiminde bulunurken, Kongre Düzenleme Kurulu adına Prof. Dr. Fikret Türkmen tarafından da, desteklerinden dolayı, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e plaket takdiminde bulunuldu.

Açılış töreninin ardından bildiri sunumları bölümüne geçildi. İlk günün ana konuşmacıları; Prof. Sündüz Öztürk Kasar, Prof. Dr. Magdalena Nowotna ve Prof. Dr. Osman Senemoğlu olurken, ikinci günün ana konuşmacıları ise; Prof. Dr. Fikret Türkmen, Prof. Dr. Susan Petrilli, Prof. Dr. Augusto Ponzio ve Doç. Dr. Evangelos Kourdis oldu. İki gün boyunca paralel oturumlar şeklinde 5 salonda gerçekleşen kongreye, Türkiye’deki 61 farklı üniversiteden 96 bilim insanı ile Fransa, İtalya, Yunanistan, Almanya, Kanada, Azerbaycan, Özbekistan ve Kazakistan olmak üzere 8 farklı ülkeden gelen 18 bilim insanı katılım gösterdi. Katılımcılar, Dünya Dilleri ve Edebiyatları, Çeviribilim, Karşılaştırmalı Edebiyat, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Eski Çağ Dilleri ve Kültürleri, Klasik Türk Edebiyatı, Türk Dili, Türk Halk Bilimi, Yeni Türk Edebiyatı konularında, Türkçe, İngilizce ve Fransızca olmak üzere toplam 114 bildiri sundular.

Kongrenin 3. Günü, misafirler için Kyzikos Antik Kenti ve Manyas Kuş Cenneti gezileri düzenlendi. Katılım gösteren Türk ve yabancı bilim insanlarının oldukça memnun kaldığı ve filoloji alanına önemli bilimsel katkılar verecek olan “Uluslararası Akademik Filoloji Çalışmaları Konferansı (International Conference on Academic Studies in Philology) BICOASP” başarılı bir şekilde son buldu.

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1