Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Eti Maden Bor Karbür Tesisinin Temelini Atıyor « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Eti Maden Bor Karbür Tesisinin Temelini Atıyor

mesreklamı
Eti Maden Bor Karbür Tesisinin Temelini Atıyor
569 views
21 Ekim 2019 - 19:11

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “Eti Maden, bor karbür üretimi konusunda son noktaya geldi. Bu ve benzeri hamlelerle borda üretici rolümüzü, teknoloji geliştiren lider ülke rolüne doğru evireceğiz” dedi.

Türkiye’nin, dünyada pazar payı ve ham madde açısından açık ara lider olduğu borda, katma değerli uç ürün üretmek için yeni bir vizyon belirlediğini dile getiren Dönmez, “Borla ilgili önümüzde artık yeni bir süreç var. Yeni bor stratejimizin odağına borun değerini üretilen nihai ürüne göre bire bin noktasına kadar katlayan katma değerli uç ürün üretimini koyduk. Teknolojiyi, Ar-Ge’yi, yerli üretimi koyduk. Bilgi ve birikimin, know-how’ın üzerine gençlerimizin heyecanını ve merakını koyduk. Teknolojiyi alan ve kullanan değil, üreten ve ihraç eden bir ülkenin yüksek ideallerini koyduk.” diye konuştu.

Bor Karbür tesislerinin temeli 25 Ekim Cuma günü saat 14.00′ te Bandırma’da atılacak. Törene çok sayıda vatandaşın ve bürokratın katılması bekleniyor. Savunma sanayinde kullanılan bor karbür özellikle zırh mukaveti gerektiren araçlarda tercih ediliyor. Yüksek bir katma değere sahip ürün hem ülke hem de bölge ekonomisine katkı sağlayacak.

 

reklam3
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

    UA-81268407-1