Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
DURAKTA MATEMATİK PROJESİ İLÇEMİZDE HAYATA GEÇİYOR « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

DURAKTA MATEMATİK PROJESİ İLÇEMİZDE HAYATA GEÇİYOR

DURAKTA MATEMATİK PROJESİ İLÇEMİZDE HAYATA GEÇİYOR
mesreklamı
761 views
22 Ekim 2019 - 19:36

Cumhuriyet İlkokulu 3/G Sınıfı öğrencileri öğretmenleri Raziye GÜNEŞ ‘in rehberliği ile  ilçemizde, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan uluslararası  e-Twinning Projesi kapsamında “Durakta Matematik” uygulamasını hayata geçirmek ve proje hakkında bilgi vermek için Kaymakamımız Sayın Günhan YAZAR’ı makamında ziyaret ettiler. Proje kapsamında matematiğin kitap, okul, öğrenci ve öğretmenim dörtgeninden çıkarıp 7’den 70’e hayatın her alanına yayılması hedefleniyor.

Matematik öğretmeni Mukaddes KARİP ve eşi Mehmet KARİP öğretmenlerimizin kuruculuğunu yaptığı, 7’den 70’e herkese matematiği sevdirmek, matematik korkularını gidermek için kendi çizimlerinden oluşan bir e-Twinning projesi kapsamında il ve ilçelerin otobüs duraklarına karikatür ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asılarak herkesin faydalanması ve matematik korkusunun yenilmesi amaçlanmıştır. Proje kısa zamanda her il ve ilçeden gönüllü öğretmenlerin katılımıyla proje çalışması geniş kitlelere ulaştı. Türkiye de 81 il ve ilçelerde, Arnavutluk, Romanya, Azerbaycan ve Almanya da çalışmalar başladı. Çalışmalar proje ortaklarının yaşadığı şehirlerdeki duraklara afişler asıldı ve hız kesmeden asılmaya devam ediyor. Durakta Matematik projesi 23 Ekim 2019 Çarşamba günü ilçemizdeki belirlenen duraklara afişler asılarak başlayacaktır.

 

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1