reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Bandırma’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan resmi tören ile kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende 6.ana Jet Üssü Komutanı Albay Hava Pilot Albay Selahattin Akalp, konuşmasıyla büyük alkış aldı. Törende şiirler okundu ve Bandırma Belediyesi halk oyunları ekiplerinin gösterim gerçekleştirdi. Törenin ardından Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.

Gerçekleştirilen resmi törenlerin ardından Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Cumhuriyet Meydanında düzenlenen alternatif törene katıldı. Törende konuşan Başkan Tolga Tosun; “ Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürük bir konuşmasında söylemiştir: Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Atatürk devrimlerinin, Cumhuriyetimizin değişmez ilkelerinin, demokrasinin, barışın, kardeşliğin, özgürlüğün teminatı olmaya devam edeceğiz. Ülkemizi karanlıklara asla teslim etmeyeceğiz.

Ulus olarak büyük bedeller ödediğimiz ülkemizde; kadın ve çocuklara yönelik taciz, tecavüz ve istismar ve cinayetlerin son bulması, kişisel menfaatler uğruna doğamızın katledilmesi, hiç bir ayrım yapılmaksızın herkesin barış ve huzur içinde yaşaması en büyük arzumdur. Cumhuriyet Halk Partisi ve Bandırma Belediyesi olarak, halkımız yararına her birinin sıkı takipçisi olacağımızı buradan duyurmak istiyorum.

Sevgili Bandırmalılar, değerli partili yoldaşlarım…
Bandırma Belediyesi Başkanı olarak, başta Cumhuriyetimizin kurucusu yüce önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehirlerimizi, ahirete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan kahraman gazilerimize uzun ve sağlıklı bir hayat diliyorum.

Güzel, huzurlu, barış dolu, aydınlık yarınlara hep birlikte ulaşmak dileklerimle saygılarımı sunuyorum.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

reklam

YORUM YAP