Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
BANDIRMA KENT KONSEYİNDEN İMZA KAMPANYASI « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

BANDIRMA KENT KONSEYİNDEN İMZA KAMPANYASI

BANDIRMA KENT KONSEYİNDEN İMZA KAMPANYASI
mesreklamı
443 views
18 Temmuz 2019 - 20:31

Bandırma Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Dr. Murat Ergöz, performansı ile göz dolduruyor. Bugün Edincik’te yaptığı basın açıklamasında, halkın yanında yer alıp halkımızın hakkını savunacağını bir kez daha gösterdi.

Edincik muhtarlık binası önünde gerçekleştirilen  basın açıklamasında, hazineye devir edilen Edincik Merası’ nın Edinciklilere ait olduğunu söyledi. 6 bin 720 dönümlük Edincik Merası’ nın özel mera statüsünde olduğunu belirten Dr. Murat Ergöz “Bu arazi 18 Temmuz 1933 tarihinde Edincik halkı tarafından 19 bin 443 TL’lik bir bedel karşılığında satın alınarak mera olarak kullanılmak üzere Edincik Belediyesi’ne devredilmiştir” dedi.

Büyükşehir yasası ile birlikte 2014 yılında Edincik Belediyesinin statüsünün değiştiğini belirten Dr. Murat Ergöz “Devir tasfiye ve paylaştırma komisyonunun meraya ait mülkiyetin Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devredilmesi sonucunda karar yargıya taşınmış ve bu güne kadar gerçekleştirilen 3 dava Edincik halkının lehine sonuçlanmıştır” dedi.

Halen devam eden 2 davanın bulunduğunu belirten Ergöz, bölge halkının malı olan bu arazinin idari bir kararla hazineye devredildiğini söyledi. “Bölgede yapılan zemin etüd çalışmaları  kamuoyundan gizlenen bazı projeler konusunda kuşku uyandırmaktadır. Bu arazi Edincik ve Bandırma halkının malıdır öyle kalmalıdır” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasına bazı meclis üyeleri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.  Dr. Murat Ergöz, konuşmasının ardından “Haydi Edincik Mirasına Sahip Çık” imza kampanyasının startını  verdi

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1