Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
BANDIRMA DİSK EMEKLİ-SEN SU ZAMLARINA TEPKİ GÖSTERDİ « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

BANDIRMA DİSK EMEKLİ-SEN SU ZAMLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

BANDIRMA DİSK EMEKLİ-SEN SU ZAMLARINA TEPKİ GÖSTERDİ
mesreklamı
431 views
20 Temmuz 2019 - 23:54

Bandırma Disk Emekli-Sen şubesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin son yapılan su zamlarına yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.  Disk Emekli Sen şube başkanı Levent Balkış  Büyükşehir Belediyesini yaptığı yanlıştan geri dönmeye çağırdı.

Disk Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış,  basın açıklamasında şu sözlere yer verdi;

 

Basına ve Kamuoyuna

Hayat bizler için yaşanılmaz çekilmez hale gelmeye devam ediyor. Ülkenin ekonomik istikrarsızlığı yönetememe krizi en çok işsizleri, emeklileri asgari ücretlileri, dar gelirlileri etkiliyor. Enflasyon sanal alemde düşürülüyor mutfakta ise can yakıyor. Bu da yetmezmiş gibi vergiler soluk almamıza olanak vermiyor. Mevcut iktidar halk karşıtı politikalarına her zaman bahaneler bularak algı operasyonlarıyla haklı çıkmaya çalışıyor. Halkın içinde bulunduğu durum görmezden geliniyor. Ekonomik kriz ortadayken, enflasyon rekorlar kırarken, emeklilere % 5 sefalet zammı reva görülürken, toplumun bütün kesimleri inim inim inlerken bütün bunlar yetmemiş gibi bir darbede yerelde su fiyatlarına yapılan zamla geldi. Anlaşılması mümkün olmayan bir yöntemle kendi kalemize gol yedik. Hâlbuki adaletsiz su faturalarıyla ilgili Bandırmadaki sivil toplum örgütleri, sendikalar. Bandırma belediyesi ve Bandırma halkı karşı çıkmış etkinlikler düzenlemiş ve başarılıda olmuştuk. Rahat bir nefes aldık derken yeni yapılan zam bütün Bandırmalıları çok etkilemiş ve üzmüştür. Yanlıştan Dönmek bir erdemdir, halkın suyuna zam yapılarak borç ödenmez. Halka rağmen yanlış savunulmaz. AKP’nin gönül belediyeciliğinin geldiği noktada Baskiyi yıllarca yönetenler iflasın eşiğine getirenler yine faturayı halka kesmişlerdir. Baskiyi kim iflasın eşiğine getirdiyse faturayı onlar ödesin Cumhuriyet Halk Partisi AKP’nin can simidi olmamalıdır. Disk Emekli Sen Bandırma Şubesi olarak şunu yüksek sesle söylüyoruz. Yaşamımızı zorlaştıran çekilmez hale getiren bütün uygulamalardan artık vaz geçin. Bıçak kemikte, ulaşım zamlarını, su zamlarını, Balpark uygulamasını derhal geri çekin ve halkın sırtından inin. Bandirmadaki bütün sivil toplum örgütlerini sendikaları yapılan bütün zamlara karşı ortak mücadeleye çağırıyoruz.
Bandırma Emekli Sen Şubesi

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1