reklam
reklam
DOLAR32,2401% 0.18
EURO34,9974% 0.41
STERLIN41,0753% 0.47
FRANG35,2562% 0.19
ALTIN2.427,02% 0,71
BITCOIN67.312,02-2.927
reklam

Balıkesir’de Kahraman İtfaiyeci Hayat Kurtardı

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Kahraman İtfaiyeci Hayat Kurtardı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Mehmet Poyraz Zeybek, yangına müdahale için gittiği evde mesleğine yakışır bir kahramanlığa imza attı. Kendi hayatı pahasına koruyucu ekipmanını dumandan etkilenerek baygın düşen 81 yaşındaki vatandaşa takarak hayatını kurtardı.

Merkez Karesi ilçesi Yıldırım Mahallesi’nde meydana gelen yangında evde baygın halde mahsur kalan 81 yaşındaki vatandaş, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından kurtarıldı. Olay yerine 2 dakika gibi kısa bir sürede ulaşan ekipler, yangını daha fazla büyümeden söndürdü. Yangına müdahale eden itfaiye eri Mehmet Poyraz Zeybek, vatandaş dumana maruz kalmasın diye hayatı pahasına kendi koruyucu ekipmanını vererek mesleğine yakışır bir kahramanlık sergiledi.

DURUMLARI İYİ

Vatandaşın tahliyesini yaparak sağlık ekiplerine teslim eden Zeybek’te kendi maskesini verdiği için yoğun dumandan etkilenerek ilk müdahalesinin yapılmasının ardından hastaneye sevk edildi.

Yangından kurtarılan vatandaş ile kahraman itfaiye erinin durumunun iyi olduğu ve müşaade altında tutuldukları bildirildi.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ GÖZ DOLDURUYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, koronavirüsün pandemi ilan edilmesinin ardından itfaiyenin tüm imkânlarını kullanarak il genelinde temizlik ve dezenfektasyon işlerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlıyor. Teşkilatlanması ve işindeki başarısıyla göz dolduran Balıkesir İtfaiyesi, her türlü acil durumda şehri için 7/24 çalışmaya devam ediyor.

reklam

YORUM YAP