Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Suriye’nin Hava Sahasına ABD’den İzin yok « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Suriye’nin Hava Sahasına ABD’den İzin yok

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Carla Gleason, Katar’daki El Udeyd Hava Üssü’nde bulunan Birleşik Hava ve Uzay Operasyonları Merkezi’nin Türkiye’yi Suriye’deki Hava Görev Emri’nden çıkardığını, Türkiye’ye keşif ve gözlem bilgilerinin verilmesinin durdurulduğunu açıkladı.

Suriye’nin Hava Sahasına ABD’den İzin yok
mesreklamı
408 views
09 Ekim 2019 - 10:47

Bu kararın teknik olarak hava sahasının kapatılması anlamına gelmediği ifade edilirken, söz konusu adımla görev emrinde yer almayan unsurların koordinasyonsuz uçmasının imkânsızlaştığı kaydedildi. Pentagon Sözcülerinden Alyssa Farah ise tercihlerinin hala güvenli bölge oluşturmaktan yana olduğunu ancak Türkiye’nin tek taraflı hareket ettiğini söyledi.

Farah, Twitter’dan “Ne yazık ki Türkiye tek taraflı hareket etmeyi seçti. Bunun sonucu olarak Kuzey Suriye’deki ABD güçlerini güvenliklerini sağlamak amacıyla Türkiye’nin potansiyel saldırı güzergâhından çektik. Suriye’deki askeri varlığımızla ilgili şu aşamada bir değişiklik yapmadık” açıklaması yaptı.ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Carla Gleason, Katar’daki El Udeyd Hava Üssü’nde bulunan Birleşik Hava ve Uzay Operasyonları Merkezi’nin Türkiye’yi Suriye’deki Hava Görev Emri’nden çıkardığını, Türkiye’ye keşif ve gözlem bilgilerinin verilmesinin durdurulduğunu açıkladı.

Bu kararın teknik olarak hava sahasının kapatılması anlamına gelmediği ifade edilirken, söz konusu adımla görev emrinde yer almayan unsurların koordinasyonsuz uçmasının imkânsızlaştığı kaydedildi. Pentagon Sözcülerinden Alyssa Farah ise tercihlerinin hala güvenli bölge oluşturmaktan yana olduğunu ancak Türkiye’nin tek taraflı hareket ettiğini söyledi. Farah, Twitter’dan “Ne yazık ki Türkiye tek taraflı hareket etmeyi seçti. Bunun sonucu olarak Kuzey Suriye’deki ABD güçlerini güvenliklerini sağlamak amacıyla Türkiye’nin potansiyel saldırı güzergâhından çektik. Suriye’deki askeri varlığımızla ilgili şu aşamada bir değişiklik yapmadık” açıklaması yaptı.

‘YPG EKTİĞİNİ BİÇECEK’

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Feysal Mikdad ise terör örgütü YPG’nin liderliğindeki Suriye Demokratik Güçleri’nin “ABD bizi sırtımızdan bıçakladı” açıklamasına “Vatanını yok pahasına yabancılara satmaya kalkıştıysa tarihin mazisine gömülmüştür. Biz kendilerini defalarca bu tür komplolar hakkında uyardık. Vatanları Suriye’ye ihanet etmemeye davet ettik. Bizi dinlemediler. Şimdi ektiklerini biçecekler” sözleriyle yanıt verdi.

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1