KUMARBAZLAR DERNEĞİ!

Yayınlanma Tarihi :

KUMARBAZLAR DERNEĞİ! 

Emniyet son olarak daha önce de aynı gerekçeyle mühürlenen bir derneğe farklı bir adreste yine kumar baskını yaptı. 10 kişiye, adli ve idari ceza uygulandı.

Balıkesir’de polis, kumar oynatıldığı iddiasıyla aynı derneğe 6. kez baskın düzenledi. Baskınlara rağmen faaliyetini sürdüren kumarhaneye son operasyon da dün akşam yapıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Eskikuyumcular Mahallesinde faaliyet gösteren ve daha önce kumar oynatıldığı gerekçesiyle mühürlenen derneğe aynı mahallede farklı bir adreste operasyon düzenledi. Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde; daha evvelden muhtelif adreslerde faaliyet gösterirken (5) kez  “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli ve idari işlem yapılan “………………..Derneği” adı altındaki derneğin “Ruhsatsız ve İzinsiz Lokal Faaliyeti” yapılan adreste yine “Kumar” oynatılmaya devam edildiği tespit edilmesi üzerine 17/09/2019 günü saat: 23.00 sıralarında yapılan operasyon ve arama neticesinde;  (4) şahıs “Yanık” tabir edilen kumar oyunu oynarken suçüstü yakalanmış, yapılan aramalarda; oyun masası üzerinden (285) TL para, para yerine geçen muhtelif renklerde (328) pul, (13) adet okey taşı, (6) deste iskambil kâğıdı, muhtelif yerlerden ise (3) adet ajanda, (7) adet masa, (37) adet sandalye, (19) adet sehpa, (1) adet monitör, (1) adet kayıt cihazı, (1) adet Televizyon ile şüpheli A.Y.’nin çöp kutusu içerisine attığı (1) adet seri numarası bulunmayan ruhsatsız tabanca, (1) adet şarjör ve (5) adet 7.65 mm çaplı fişek elde edilerek muhafaza altına alınmıştır.

Ş.S., S.Ö., A.Y., M.Ç., F.I. ve İ.K.  adlı şahıslar hakkında “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli işlem ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34. Maddesi “Kumar Oynamak” kapsamında 320 TL idari yaptırım uygulanmış, A.Y. hakkında ayrıca 6136 SKM suçundan adli işlem yapılmıştır.

Ayrıca; Motorize Yunus Timleri tarafından Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi üzerinde gece kulübü adı altında faaliyet gösteren alkollü yer binası giriş kapısında bekleyen H.G. ve S.Ç. adlı şahıslar, ekipleri görünce iş yeri içerisine saklamaya çalıştıkları 2 adet yarı otomatik av tüfeği ile birlikte yakalandı. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Basın No:
Warning: Illegal string offset 'basin_ilanno' in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV8/thewp/single_resmiilanlar.php on line 54