Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Bandırma Kent Konseyinden İkinci Çevre Toplantısı « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Bandırma Kent Konseyinden İkinci Çevre Toplantısı

Bandırma Kent Konseyinden İkinci Çevre Toplantısı
mesreklamı
631 views
21 Şubat 2020 - 12:21

Bandırma Kent Konseyi yerel sorunları ele alarak halkın dertlerine çözüm aramaya devam ediyor. Örnek bir sivil toplum kuruluşu modeli uygulayan Bandırma Kent Konseyi ve Yönetimi, toplantılarına vatandaşları ve söyleyecek sözü olanları davet ederek paylaşımcı ve katılımcı bir yönetim uyguluyor. Bandırma Kent Konseyi bu yönüyle bazı kurumlardan randevu alamayan, dertlerini dile getiremeyen, makam kapıları önünde bekletilen sessiz çoğunluğun sesi oluyor. Pek çok paydaş arasındaki bütünleştirici rolü ile gündeme dair sorunları ele alan Bandırma Kent Konseyi son toplantısında Bandırma ve çevresindeki çevre sorunlarını masaya yatırdı. Kent konseyi bünyesinde geniş katılımla gerçekleştirilen toplantıya; Bandırma Çevre Gönüllüleri, Erdek Körfezi Dayanışma Platformu, Sendikalar, Muhtarlar, Dernekler, STK’ lar ve vatandaşlar katıldı.

Kent Konseyi ikinci çevre toplantısıyla çevresel son gelişmeleri ele aldı.  2 aşamalı yapılan toplantıda önce Ömerli ve Erikli köyü muhtarları söz aldı. Köylerinde 3000 civarında büyükbaş hayvanı barındıran  büyük hayvan çiftliklerinin bütün atıklarını köy derelerine akıtarak çevresel bir kirliliğe ve sağlık sorunlarına neden oldukları dinleyenlere aktarıldı. Ardından Edincik Mahallesi muhtarı söz alıp Edincik’teki büyük koku kirliliğini anlattı. Toplantıda endüstriyel kuruluşların para kazanma uğruna bölgede yaşayan halkın yaşam haklarını hiçe sayıp yarattıkları çevresel katliam çarpıcı bir şekilde gözler önüne serildi.

2. Bölümde ise Şirinçavuş’ta yaşanan sistematik zeytin katliamı ve Marmara OSB’nin faaliyetlerine değinildi. Olası bir sanayileşme süreci ile Güney Marmara’da; tarım, hayvancılık, balıkçılık, turizm ve yan iş kollarının yok edileceği, pek çok insanın yaşam alanlarından göçe zorlanacağı, başta kanser olmak üzere pek çok sağlık sorunlarının görülme sıklığının artacağı, suyunun içilemez havasının solunamaz hale geleceği dile getirildi. Kent Konseyinin farklı kesimleri ve paydaşları birleştirici rol oynadığı toplantı da şu kararlar alındı; Bandırmada geniş bir örgütlenme biçimine ve en yakın zamanda Ömerli ve Erikli köylerinde bir araya gelinmesine, Mücadelenin büyütülmesine karar verildi.

 

   

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1