ADALETSİZLİĞE SESSİZ KALAMADI

Yayınlanma Tarihi :

ADALETSİZLİĞE SESSİZ KALAMADI

Grafikerlik yapan Zerrin Doğan; kadına şiddet, çocukların istismarı, işçi hakları, düşünce özgürlüğü gibi birçok konuda yaşanan adaletsizliklere dikkat çekmek amacıyla bireysel eylem başlattı. Tasarladığı T-Shirtlerle tepkisini dile getiren Doğan, “Hayatın her alanında adalet istiyorum” dedi.

Toplumun pek çok kesiminden destek alan Zerrin Doğan, sessiz kalmamak ve farkındalık yaratmak amacıyla kendi tasarladığı  adalet temalı tişörtleri giyerek işe gitmeye başladı. Adalet kavramının toplumun her kesimi tarafından sahiplenilmiş olması gerektiğine dikkat çeken Doğan, “Evde, sokakta, işte, okulda, dernekte, siyasi partide, kısacası hayatın her alanında her yerde adalet istiyorum. Ne yazık ki haberleri her okuyup, izlediğimde gördüğüm manzara ise bunun tam tersi” diye konuştu.

“ADALETSİZLİK YAŞAMIN HER ALANINDA” Türkiye’de adaletsizliğin yaşamın her alanında var olduğunun önemle altını çizen Doğan, “Kadınlarımız, çocuklarımız sahipsiz. Kadınlarımız ancak öldükten, çocuklarımız istismara uğradıktan sonra harekete geçiliyor. Hatta haberlere konu olup, kamuoyu yaratılmadığında birçoğunun üzerinin kapatıldığına şahit oluyoruz. Aynı işyerinde, aynı işi yapıp, farklı ücretler alan işçiler var. Bu yüzden adaletli bir iş düzeni sağlanamıyor. Gazeteciler ve siyasetçiler düşünceleri nedeniyle hapis cezasına çarptırılırken, ünlü bir futbolcu silahıyla hastane basıp magandalık yaptığı için neredeyse ödüllendirilecek. Bunları görüp susmanın, bu adaletsizliğe uygulayanlara destek olmakla eşdeğer olduğuna inanıyorum. Bu yüzden 2 hafta boyunca iş yerime kendi tasarladığım ‘adalet’ temalı tişörtlerle gideceğim” dedi.

Basın No:
Warning: Illegal string offset 'basin_ilanno' in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV8/thewp/single_resmiilanlar.php on line 54