30.FESTİVAL COŞKUSU, KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI.

Yayınlanma Tarihi :

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl 30.sunun düzenlendiği Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin açılışı Kortej yürüyüşüyle başladı.

Kortej yürüyüşünde Bandırma Kaymakamı Gülhan Yazar, 6.Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Oğuz Okuyucu, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Milletvekilleri, protokolün değerli üyeleri ve çok sayıda STK temsilcileri yer aldı.

Festival coşkusunun tüm şehre yayıldığı kortej yürüyüşü, Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde sergi açılışlarıyla son buldu.

 

FESTİVAL SERGİLERİ TAM NOT ALDI.

30.Festival kapsaminda düzenlenen Kortej yürüyüşünün ardından Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde Bandırma Kuşgölü ve Çevresi konulu fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleşti.

Serginin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Değerli misafirlerimiz, sevgili Bandırmalılar… İçerisinde büyük emek ve özveri bulunan, 30.Festivalimizin Bandırmamıza,bölgemize, doğamıza, kuşlarımıza, hepimize mutluluk, huzur ve umut getirmesini diliyorum” dedi.

Festivalin ikinci sergisinin açılışı ise Barış Manço Kültür Merkezi Melih Çınar Sergi Salonunda gerçeklești. Sanatçı Ömer Lütfi Bakan’ın “Iskarta-geri dönüşüm sanatı” adlı sergisinde çevre kirliliğine dikkat çekmek adına katı atıklardan oluşturduğu eserler yer aldı.

17 EYLÜL KURTULUŞ GÜNÜNDE GRUP ESKİ MODA BANDIRMALILARLA BULUŞTU.

Bandırma Belediyesi tarafından 17 Eylül Bandırma’nın Kurtuluşun 97.yıl dönümü etkinlikeri kapsamında Grup Eski Moda sahne aldı.
Kurtuluş coşkusunu kutlamak için Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Bandırmalılar, grubun seslendirdiği ve hatıralarımızda yer edinen birbirinden güzel şarkılara eşlik etti.

Konserde gruba teşekkür plaketini Festival Komitesi Genel Sekreteri Nüvit Erten takdim etti.

Basın No:
Warning: Illegal string offset 'basin_ilanno' in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV8/thewp/single_resmiilanlar.php on line 54