Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
DİSK Emekli-Sen genişletilmiş Başkanlar Kurulu Ankara’da toplandı. « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

DİSK Emekli-Sen genişletilmiş Başkanlar Kurulu Ankara’da toplandı.

DİSK Emekli-Sen genişletilmiş Başkanlar Kurulu Ankara’da toplandı.
mesreklamı
682 views
28 Ekim 2021 - 19:04
DİSK Emekli-Sen genişletilmiş Başkanlar Kurulu Ankara’da toplandı. Emekli senin kapatma davasının gündem olduğu toplantıda, emeklilerin ekonomik koşullarda çektiği sıkıntılar, asgari ücretin altında kalan emekli maaşları, kapatma davasına karşı gösterilecek çaba ve mücadele gündem maddeleri olarak ele alındı. Toplantıda, saray iktidarının altındaki  aktif fay hattının emek güçlerinin birleşik mücadelesiyle harekete geçeceği ve AKP iktidarının siyasi ömrünün DİSK Emekli-Sen’i kapatmaya yetmeyeceği belirtildi.  Emeklilerin yaşadıkları sorunlara karşı mücadele anlayışının ön plana çıktığı toplantıda saray iktidarının kapatma davasına rağmen topyekûn mücadele etme kararı alındı.

Bilindiği üzere; Ankara Valiliği, DİSK Emekli-Sen’in kapatılmasına yönelik, faaliyetlerinin durdurulması talebiyle Ankara Nöbetçi İş Mahkemesine dilekçe sunmuştu. Valiliğin sunduğu dilekçede, “DİSK Emekli-Sen’in faaliyetlerinin durdurulmasına, kanuna aykırılığı veya eksikliğin giderilmemesi, tüzük ve belgelerinin kanuna uygun hale getirilmemesi halinde sendikanın kapatılmasına karar verilmesi arz ve talep ederiz” denilmişti. Kurulduğu günden bu yana hakkında defalarca kapatılma kararı alınmasına rağmen daha büyük bir örgütlülük ve kararlılıkla tekrar yola çıkan DİSK Emekli-Sen’in kapatılma kararının geçtiğimiz günlerde  istinaf mahkemesi tarafından onanması birçok farklı kesimce siyasal bir karar olarak yorumlanıyor.

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1