Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Türkiye-Almanya arasında kültür köprüsü « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Türkiye-Almanya arasında kültür köprüsü

10-11 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul’da Almanya ve Türkiye arasındaki gençlik değişim programlarında “kültürel eğitim” alanının gelişimini desteklemek üzere toplantı düzenlenecek.

Türkiye-Almanya arasında kültür köprüsü
mesreklamı
514 views
31 Temmuz 2017 - 13:40

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Almanya ve Türkiye arasındaki gençlik değişim programlarında “kültürel eğitim” alanının gelişimini desteklemek üzere, 10-11 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul’da bir çalışma toplantısı düzenliyor. Toplantı, Almanya’dan Federal Kültürel Çocuk ve Gençlik Eğitimi Birliği (BKJ) ve Federal Almanya Drama ve Tiyatro Üst Birliği (BAG) ile Türkiye’den İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Gençlik ve kültür alanında çalışan uzmanlar arasındaki iletişimi ve bilgi alışverişini güçlendirmesi amaçlanan bu toplantının, özellikle Almanya – Türkiye ilişkileri bağlamında önyargıların yıkılmasına, yeni perspektiflerin kazanılmasına, toplumsal süreçlerin ve gençler için önemli olan konuların bir bütün halinde gözlenmesine katkıda bulunması bekleniyor.

Bu projede işbirliği yapan kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek seçim süreci sonrasında Almanya ve Türkiye’den 12’şer uzmanın katılacağı program kapsamında iki gün boyunca her iki ülkenin kültürel eğitim konusundaki yaklaşımları incelenecek, deneyim ve yöntem paylaşımı için fırsatlar yaratılacak. Federal Almanya’da tüm çocuk ve gençler için kültürel katılım ve eşit eğitim fırsatları sunmak için çalışan ve kültürel eğitim alanında faaliyet gösteren çatı örgüt olan Federal Kültürel Çocuk ve Gençlik Eğitimi Birliği (BKJ), uluslararası değişim, savunuculuk, pilot projeler, danışmanlık, mesleki eğitim organizasyonları ve kültürel gönüllü hizmetleri gibi projeleri destekliyor.

Federal Almanya Drama ve Tiyatro Üst Birliği (BAG) ise amatör tiyatro, okul ve okul dışında gençlerin ve çocukların oyun ve tiyatro faaliyetleri, yüksekokul ve üniversitelerdeki kültür merkezleri ve tiyatrolardaki tiyatro pedagojisi konusunda çalışan bir çatı örgüt. Ayrıntılı bilgiye ve başvuru linkine www.iksv.org adresinden ulaşılabilir.

Kaynak adres : /haber/kultur-sanat/791656/Turkiye-Almanya_arasinda_kultur_koprusu.html

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1