Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
‘Tezgâh varsa bedeli ağır olur’ « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

‘Tezgâh varsa bedeli ağır olur’

TÜİK’in ‘makyajlı enflasyon rakamları’ndan daha önce bahsettiğini söyleyen CHP Sözcüsü Öztrak, “Çok açıkça söylüyorum memura, emekliye üç kuruş fazla zam vermemek için bu tür tezgâhlara tevessül edildiyse bunun bedeli çok ağır olur. TBMM’de acilen bir araştırma komisyonu kurulmasını talep edeceğiz” dedi

‘Tezgâh varsa bedeli ağır olur’
mesreklamı
438 views
09 Ocak 2019 - 10:38

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün partisinin MYK toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu. Öztrak, şunları kaydetti:

ERDEM’E TAHLİYE: Parti Meclisi üyemiz Eren Erdem’in tutukluluk hali sona erdi, ama dava devam ediyor. 19 yılla yargılanıyor. Açıkçası, kamuoyuna açık olan bir bilgiyi ifşa etmek nedeniyle yargılanıyor. AKP iktidarında görülen tüm kumpas davaları gibi bu davanın da kısa süre içinde çökmesini bekliyoruz.

ENFLASYON İDDİASI: TÜİK’in makyajlı enflasyon rakamlarından bahsetmiştim. Anlatılana göre; enflasyon hesabında hangi işletmelerden fiyat toplanacağı sene başında belirleniyor. Karşılaştırılabilir olması bakımından da sene boyunca bu işletmelerin listesi değiştirilmezmiş. Hal böyle iken ekim ayında listeler başkanlık yazısı ile değiştirilmiş. Özellikle iktidara yakın duran bazı firmalardan fiyat toplanması söylenmiş. Bunlar belirlenen tarihlerde toplanan fiyatları beğenmemiş, ucuzluk gününde bir daha fiyat toplayayım demiş. Bu iddialar doğru ise vahimdir. Çok açıkça söylüyorum memura, emekliye üç kuruş fazla zam vermemek için bu tür tezgahlara tevessül edildiyse bunun bedeli ülkemize çok ağır olur. Bu işin sonunda Yunanistan, Arjantin gibi olmak vardır. Devletin rakamlarını manipüle edenler varsa bu işin altında kalırlar. TBMM’de acilen bir araştırma komisyonu kurulmasını ve konunun araştırılmasını talep edeceğiz.

IMF İLE ANLAŞACAK MISINIZ?: 31 Mart’tan sonra bu ekonomi IMF kapısına düşmesin diye uyarı üstüne uyarı yaptık. Yetmedi, ellerine bir yol haritası verdik. Bizi dinlemek yerine McKinsey’den yardım aldılar. Saraya bir daha soruyorum: Küresel oyun kuruculara 31 Mart’tan sonra IMF ile anlaşma yapacağınızı söylediniz mi?

MİLLET HESABINI SORAR: (CHP milletvekillerinin soru önergeleri konusunda) Bu rejime geçerken, ‘Meclis’in denetleme yetkisi güçlenecek’ lafları vardı. İşte ne kadar güçlendiğini görüyoruz. Biz de bu soru önergelerimize bakanlıklardan cevap alamazsak, nelere cevap vermediklerini söyleriz, milletimiz de bunun hesabını sandıkta sorar.

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1