Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni askerlik sistemini açıkladı « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni askerlik sistemini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de halka hitap etti. Yeni askerlik sistemine ilişkin bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni askerlik sistemini açıkladı
mesreklamı
409 views
17 Şubat 2019 - 21:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Balıkesir her dönemde milletimizin uyanışına öncülük etmiştir. Balıkesir sadece Kurtuluş’a değil, kuruluşa da öncülük etmiştir. İnşallah 31 Mart’ta da Balıkesir dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılacak yeni bir uyanış, şahlanış bayrağını yükseltecektir. Balıkesir sadece kurtuluşa değil duruluşa da öncülük etmiştir.

Kardeşlerim AK Parti bugüne kadar 81 ilimizin her yerinde gerçekleştirdiği projelerle Türkiye’ye çağ atlatmıştır. Hükümete geldiğimizde satın alma paritisinde 17. olan Türkiye’yi 13.’lüğe yükselttik, inşallah yıl sonunda bu 12 olacak.

Laf değil, iş ürettik yatırım yaptık. Ama bay Kemal gibi patlıcan, patates diyenler çok çıkacak.

“OSMANLI TOKADI ATALIM”

Biz teröristleri Cudi’de Gabar’da Tendürek’te gömüyoruz Bay Kemal onlarla kol kola geziyor. bakıyorsun adı iyi olan bir parti de kol kola geziyor. Bu dörtlü çete omuz omuza vermiş hedefleri, “AK Parti’yi nasıl çökerteceğiz, Cumhur İttifakı’nı nasıl çökerteceğiz, Erdoğan’ı nasıl alaşağı edeceğiz.” Bunlara Balıkesir’den bir Osmanlı tokadı atalım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye sert tepki: 3-5 oy fazla almak için… 

Balıkesir’e iki üniversite kazandırdık. Hizmet mi? İşte buyurun hizmet. Sağlıkta Balıkesir’e sağlık tesisi kazandırdık. Biz atalarımızın eserlerine sahip çıktı ve çıkmaya devam ediyoruz. 

“ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇIYORUZ”

Balıkesir’in bölünmüş yol uzunluğunu 589 kilometreye çıkarttık. Bu yollar olmasaydı bizim halimiz ne olacaktı? Yolun varsa medenisin. İstanbul-İzmir otoyolunun Balıkesir bölmünün bir kısmını önümüzdeki ay açıyoruz. İzmir, Aydın ve Antalya gibi turizm merkezlerinin Avrupa ile arasındaki mesafe kısalacak. Balıkesir’in ortasından geçen demiryolu şehir dışına alınacak.

Bay Kemal ne der bilmiyorum. Çünkü onda sabah akşam yalan, sabah akşam iftira. Biz de davaları bir bir kazanıyoruz. Kılıçdaroğlu’ndan kazandığım tazminatı Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağım

“BU YIL İÇİNDE HAVALİMANIMIZI AÇIYORUZ”

Terminal binası yakında tamamlanıyor ve bu yıl içinde havalimanımızı açıyoruz. Balıkesirli kardeşim Edremit’e kadar gitmek zorunda kalmayacak.

Balıkesir’in içme suyu problemini çözdük. Yeni atık arıtma tesisi de kuracağımızın müjdesini veriyorum. Bay Kemal çiftçilerimize 2,8 milyar lira tarımsal destek verdik.Organize sanayi bölgesini iki katından fazla büyütüyoruz. 20 bin ilave istihdam imkanı sağlayacağız.

Bazı ilçelerimizde doğal gaz sıkıntısı var, çözeceğiz. 

Kaz Dağları’nda UNESCO standartlarında bir jeopark kuruyoruz.

DEV TARIMSAL DESTEK

2019 yılı şubat-mart ayları tarımsal destek noktasında özellikle bir rakam sizlere duyuracağım. 3 milyar 24 milyon 159 lira biz tarımsal destek vereceğiz. Tarım bakanlığı bunun çalışmasını yapıyor.

“VATANDAŞIMI KİMSENİN SÖMÜRMEYE HAKKI YOKTUR”

Benim milletime oyun oynanırsa bilsinler ki tepelerine bineceğiz. Çadır marketleri açtık. Bu devam edecek. Vatandaşımı kimsenin sömürmeye hakkı yoktur. Bu işi genişleteceğiz. Patlıcan pahalıydı ama bak şimdi yüzde 50’ye indi. Domates, patates hepsi indi, daha da inecek. Biz bu oyunu bozduk.

Türkiye 2023 hedefleri doğrultusunda kalkınmasına genişlemesine devam ediyor. Ardı ardına hayata geçirdiğimiz reformlarla ülkemizi daha büyük mücadelelere hazırlıyoruz.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, bedelli askerlik uygulamasının, ordunun personel ihtiyacına göre  belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getirileceğini bildirdi.

Milletin talebi ve ordunun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Milli  Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığına yeni bir askerlik sistemini  çalışmaları için talimat verdiğini anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Kurumlar çalışmalarını yapıp, bir taslak ortaya çıkarttılar. Şimdi  burada özellikle gençlerimizin merakla beklediği bu meselede geldiğimiz noktayı  milletimizle paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi halen lisans ve lisans üstü  programları bitirenler 12 ay yedek subay veya 6 ay kısa dönem er, erbaş olarak  askerlik yapıyor. Lisans düzeyinde aşağıda eğitim seviyesine sahip olanlar ise 12  ay er ve erbaş olarak askerlik görevini şu an itibarıyla yerine getiriyor. Bir de  yurt dışındaki vatandaşlarımızın faydalandığı dövizle askerlik ile zaman zaman  başvurulan bedelli askerlik uygulamaları var.”

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Yeni sistemde lisans ve lisans üstü için ordumuzun ihtiyacına göre  belirlenecek sayıda 12 aylık yedek subaylık devam ediyor. İki yıllık meslek  yüksekokulu mezunları için yeni bir adım atıyoruz. İhtiyaca göre belirlenecek  sayıda 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getiriyoruz. Yedek subaylık ve yedek  astsubaylık görevlerini yerine getirenlere iki aylık eğitimleri döneminde harçlık  verilecek. 10 aylık kıta görevlerinde ise maaş ödenecek.”

Lise ve altı mezunlar için, 6 ay artı 6 aylık bir askerlik uygulaması  getirileceğini aktaran Erdoğan, “Bir aylık eğitimini tamamlayıp 5 aylık kıta  hizmetini bitirerek ilk 6 ayı tamamlayanlar isterlerse terhis olabilecekler.  Şayet askerliğe devam etmeyi tercih ederlerse 6 ay süreyle maaşlı olarak görev  yapacaklar.” dedi.

“Herkes bedelli askerliğe başvurabilecek”

Erdoğan, bedelli askerlik konusunda da, “Bedelli askerlik  uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı  olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İkide bir çıkacak mı çıkmayacak mı böyle bir  şey olmayacak. Eğitim durumuna bağlı olmaksızın, isteyen herkes bedelli askerliğe  başvurabilecek. Bedelli askerlikten yararlanmaya hak kazananlar 1 aylık temel  askerlik eğitimlerinin ardından terhis edilecekler.” bilgisini paylaştı.

“Askerlik görevi bir yük olmaktan çıkıyor”

İlk etapta her yıl 145 bin kişinin bedelli askerlikten  yararlanabileceğini vurgulayan Erdoğan, “Bedelli askerlik ücreti de sabit bir  formüle göre hesaplanacak. Kurumlarımızın yaptıkları hesaplamalar, bedelli  askerlikten gelen kaynağın eğitim dönemleri dışında tamamı maaşlı hale gelen  diğer görevlilerin maliyetlerini ziyadesiyle karşılayacağını gösteriyor. Böylece  gençlerimiz için askerlik görevi bir yük olmaktan çıkıyor.” dedi.

  “ONLAR VARLIK KUYRUKLARI”

Biz koştururken muhalefet ne yapıyor? CHP çöp demektir, CHP yolsuzluk demektir. Çadırlara kuyruğa giriyorlar ya bay Kemal onlar varlık kuyrukları.

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1