reklam
reklam
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.146.5650.925
reklam

‘Seçim bir beka meselesi değil’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değil. Muhtarlarımızı, belediye başkanlarımızı ve belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz. Hepsi bu” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Seçim bir beka meselesi değil’
reklam

Akşener, dün İYİ Parti grup toplantısında İYİ Parti’nin her bir neferinin, vatana hizmet için, karşılık beklemeden göreve hazır olduğunu söyledi. Akşener, şöyle devam etti: 

“Şunu bilin ki, milletimi ayrıştıran her kim olursa olsun, dış güçlere hizmet ediyordur. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun, Türk milletinin her bir ferdini, kardeş biliyor ve bağrımıza basıyoruz. Buradan bütün İYİ Partililere sesleniyorum: Bir cahil size laf attığında, ‘selam’ deyip geçin. Seçimlere cenk havası vermeye çalışanlara itibar etmeyin. Kardeşi, kardeşe düşürmeye çalışanlar var. Bizi bölmeye çalışanlar var. Hangi kisve altında olursa olsun, hangi makamdan konuşursa konuşsun, bunların fitnelerine uyup komşunuzla, arkadaşınızla, akrabanızla düşman olmayın. Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değil. Muhtarlarımızı, belediye başkanlarımızı ve belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz. Hepsi bu.”

‘Ordumuz girsin gereğini yapsın’

“’Bir gece ansızın gelebiliriz’ nidalarıyla başlayan, sınır ötesi operasyon meselesi görünen o ki başka bahara kaldı” diyen Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye yalnızlaşıyor. Fırat’ın doğusuna operasyon dendiği anda devreye giren Rusya ve Amerika iktidara yine ‘dur’ dedi. Hatta, Amerikan heyeti Ankara’ya gelmeden öyle bir mesaj yolladı ki, bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu haddi aşan sözler ve tutumların sorumlusu iktidardır. Ancak, milli bir mesele üzerinden siyasi rant devşirecek değiliz. Görevimiz uyarmak ve iktidara bir kez daha sesleniyorum: Suriye’de, Irak’ta Türk milletinin bekasına göz diken kim varsa, ordumuz girsin ve gereğini yapsın. Amerika’nın, Rusya’nın her sözünü emir telakki etmekten vazgeçin.”

‘İdris Naim Şahin CHP ile iş birliği adayı olmak istiyor’

Eski AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ’ın İYİ Parti’den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddiasını yanıtlayan Akşener, “Özdağ ile hiç yan yana gelmedim. Arkadaşlarımız arzu ediyor kendisini. Dolayısıyla bu manada zamanında bir görüşme yapıldı, fakat en son bildiğim AK Parti dışında herhangi bir yerde adaylık düşünmediği şeklindeydi. Ama ben görüşmedim” diye konuştu. CHP tabanından eleştiriler gelen eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, İYİ Parti’den adaylığını Ordu il teşkilatının istediğini de açıklayan Akşener, “İdris Bey ile herhangi bir görüşmem yok. İdris Bey’i bizim il başkanımız ve Ordu il teşkilatımız çok istiyor. Bildiğim kadarıyla İdris Naim Şahin, CHP ile iş birliği şartı ile aday olmayı istiyor. Ama bunlar hep bana söylenenler. CHP ile yaptığımız işbirliğinde Ordu yok, masada değil sonra ne çıkar bilmiyorum.” Akşener, “Adaylığı gündeme gelebilir mi” sorusu üzerine “Gelebilir de ama şu anda İdris Bey’in şartı bu” diye konuştu

Yedi adayı daha açıkladı

Akşener, geçen hafta ismi açıklanan yedi il adayını grup toplantısında tanıttı. Aksaray’a Özhan Türemiş, Karaman’a Bahadır Bayraç, Ardahan’a Mete Özdemir, Bayburt’a Yunus Özyıldırım, Kilis’e Ahmet Nalçacıoğlu, Siirt’e Ahmet Özgür, Düzce’ye Ömer Küçük aday gösterildi. 

reklam

YORUM YAP