reklam
reklam
DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.146.5650.925
reklam

Profesyonel Yaşamın İlk Adımları Projesinde Sertifikalar Dağıtıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Profesyonel Yaşamın İlk Adımları Projesinde Sertifikalar Dağıtıldı
reklam
PROFESYONEL YAŞAMIN İLK ADIMLARI PROJESİ’NİN SERTİFİKA TÖRENİNDE KAGİDER YÖNETİM KURULU ÜYESİ BAHAR KAYSERİLİOĞLU İŞ DÜNYASININ DİNAMİKLERİNİ ANLATTI

Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde başlatılan ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi işbirliği ile üniversite 3. ve 4. sınıf kız öğrencilerinin girişimcilik kapasitelerini artırmak ve profesyonel iş dünyasına hazırlamak amacıyla gerçekleşen “Profesyonel Yaşamın İlk Adımları” projesi eğitimlerinin sonuncusu 9 Mart Cumartesi günü yapıldı. Eğitimin sonunda KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Kayserilioğlu’nun sunumu ile “İş Dünyasının Dinamikleri Semineri” düzenlendi.

Seminere Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Funda Dedeoğlu ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri Cihangir Boz, Rektör Danışmanı ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. İsmail Şahin,  Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Harun Yıldız ve Doç. Dr. Tarhan Okan, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Araştırma Görevlisi Ahmed Yusuf Sarıhan ve Esra Tani ve Bandırma Onyedi Eylül üniversitesi öğrencileri ile oda üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Funda Dedeoğlu, “Profesyonel yaşamın ilk adımları projesi kapsamında genç arkadaşlarımız eğitim gördüler. Katılımda bulunan öğrencilerimize, CV Yazma ve Mülakat Teknikleri Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi, Temel Yönetim Becerileri Eğitimi, Kendini Yönetme (Öz Yönetim) Becerileri Eğitimi ve İş Yaşamında Başarı için Profesyonel Davranış Eğitimi konularında eğitim verildi. Böyle bir projeye desteklerinden dolayı başta Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı ve Oda yönetimi olmak üzere, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Profesyonel Yaşamın İlk Adımları” projesi koordinatörü, üniversitemiz Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Harun Yıldız, “Böyle bir projeyi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’e katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda Bandırma Ticaret Odası’na da bize katkıları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

“Profesyonel Yaşamın İlk Adımları” projesi kapsamında Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “İş Dünyasının Dinamikleri Semineri”ne konuşmacı olarak katılan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Kayserilioğlu, “İş hayatı zordur. Herkesin gündemi çok yoğundur. Bazı şeyleri denemek ve çabalamak gerekiyor. İşinizi kesinlikle doğru yapmanız gerekiyor. Doğru yapmanız için de doğru anlamanız gerekiyor. Problemler de karşılaşmamız mümkün. Bunları da nedenleriyle ortaya koyarak çözmemiz gerekiyor. Planlı çalışmamız da çok önemli. Teknoloji de elimizin altındayken her şeyi çok kolay gerçekleştirebiliyoruz. Ülkemizde kadının iş hayatındaki durumuna baktığımızda, tepe pozisyonlardaki kadın oranı yüzde 12,7 olarak görünüyor. Belki bunu biraz daha artırabiliriz.” diye konuştu.

“İş Dünyasının Dinamikleri” semineri sonrasında “Profesyonel Yaşamın İlk Adımları” projesi kapsamında eğitim gören öğrencilere katılım sertifikası ile KAGİDER’in yayınlamış olduğu “İlham Veren Kadınlar” kitabı hediye edildi. Projede görev alan öğretim üyeleri Doç Dr. Harun Yıldız ve Doç. Dr. Tarhan Okan’a, araştırma görevlileri Ahmed Yusuf Sarıhan, Esra Tani ve Zeynep Bayraktutan’a plaket takdiminde bulunuldu.

 

“Profesyonel Yaşamın İlk Adımları” projesi kapsamında Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “İş Dünyasının Dinamikleri Semineri”, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 

 

reklam

YORUM YAP