Meral Akşener, belediye başkan adaylarını tanıttı

Yayınlanma Tarihi :

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Milletimizi ayrıştıran her kim olursa olsun dış güçlere hizmet  ediyordur. Hangi partiye oy verirse versin 81 milyonun tamamı milletimizin  şerefli evlatlarıdır. Kardeşi kardeşe düşürmeye, bizi bölmeye çalışanlar var.  Hangi kisve altında olursa olsun, bunların fitnelerine uyup komşunuzla,  arkadaşınızla, akrabanızla düşman olmayın. Hz. Peygamberimiz ne buyuruyor;

‘Gerçek pehlivan er meydanında rakibini yenen değil, öfkelendiği vakit öfkesini  yenebilendir.’  Bugün kendine hakim olamayan iktidar sahiplerinin sözlerine  baktıkça mübarek rehberimize daha çok sarılacağız. Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değildir. Muhtarlarımızı, belediye başkanlarımızı, belediye meclis  üyelerimizi seçeceğiz, hepsi bu.”

“SURİYELİ SIĞINMACILARA 40 MİLYAR DOLAR HARCANIYOR”

 Meral Akşener, hükümetin yanlış politikaları sonucu Suriyeli  sığınmacılara 40 milyar dolar harcadığını, söz konusu paranın Türkiye’nin 2019  yılı bütçesinin dörtte birine denk geldiğini dile getirdi. Sığınmacı sorununun önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğini öne  süren Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün 4 milyon olan Suriyeli sığınmacı sayısı yarın bir gün 7-8  milyona çıkacak. Güney illerimiz Türk kentleri olmaktan çıkacak. Suriye’nin 2018  yılı bütçesi ne kadar biliyor musunuz? 8 milyar dolar. Yani Esad, 18 milyon  Suriyeliye 8 milyar dolar harcıyor. Bizim iktidar ise 4 milyon sığınmacıya 40  milyar dolar harcıyor. Esad daha hesaplı yönetiyor işi. Türkiye’deki 4 milyon  için 2 milyar dolar verilim de o baksın. Ne zorumuz var da paramızı bu mecralara  harcıyoruz. Sığınmacılara 230 milyar lira, kodamanlara 300 milyar lira, faize 117  milyar lira para ödüyoruz. Bu savurganlığa iş bilmezlik de eklenince fatura iyice  büyüyor.”

Akşener, Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan Milli Savunma  Bakanlığına bağlı 1. Ana Bakım Merkezinin (tank palet fabrikası) özelleştirme  kapsamına alınmasına da tepki gösterdi. Satılmak istenen fabrikanın Türk  ordusunun herhangi bir birliğinden farkının bulunmadığını iddia eden Akşener, bu  konuda yerli ve milli davranacaklarını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını  vurguladı.

 “TÜRKİYE YALNIZLAŞIYOR”

 “Bir gece ansızın gelebiliriz” nidalarıyla başlayan sınır ötesi  operasyon meselesinin bir başka bahara kaldığının görüldüğünü öne süren Akşener,  şöyle konuştu:

“Türkiye yalnızlaşıyor. ‘Fırat’ın doğusuna operasyon’ denildiği anda  devreye giren Rusya ve ABD, iktidara yine ‘dur’ dedi. Hatta ABD heyeti Ankara’ya  gelmeden önce öyle bir mesaj yolladı ki bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bu haddi  aşan söz ve tutumların sorumlusu iktidardır. Suriye’de, Irak’ta Türk milletinin  bekasına göz diken kim varsa ordumuz girsin ve gereğini yapsın. ABD’nin,  Rusya’nın her sözünü emir telakki etmekten vazgeçin. Türk milletinin onurunu daha  fazla yerde bırakmayın.”

 Akşener, konuşması sırasında bazı belediye başkanı adaylarının da  tanıtımını yaptı.

 İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in tek tek kürsüye davet ederek tanıttığı adaylar şöyle:

 Aksaray: Özhan Türemiş, Karaman: Bahadır Bayraç, Bayburt: Yunus  Özyıldırım, Kilis: Ahmet Nalçacıoğlu, Siirt: Ahmet Özgür, Düzce: Ömer Küçük.

   

Basın No:
Warning: Illegal string offset 'basin_ilanno' in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV8/thewp/single_resmiilanlar.php on line 54