Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
İŞVERENLER İŞKUR TEŞVİKLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

İŞVERENLER İŞKUR TEŞVİKLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

İŞVERENLER İŞKUR TEŞVİKLERİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ
mesreklamı
470 views
15 Şubat 2019 - 22:47

Bandırma Ticaret Odası ve İŞKUR Bandırma Hizmet Merkezi işbirliği ile işverenlere yönelik teşvikler konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Bandırma Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya, Bandırma Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Hanife Meriç, Denetimli Serbestlik Müdürü Hasan Bıyık, Bandırma Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ertunç İşbay ve firmaların temsilcileri ile insan kaynakları yöneticileri katıldı. 
İŞKUR Bandırma Hizmet Merkezi Müdürü Emrullah Narin’in yaptığı bilgilendirmenin ardından İşkur İş ve Meslek Danışmanı Yasemin Deringöz Arslan tarafından İŞKUR’un işverenlere verdiği iş başı eğitim programları konusunda sunum yapıldı. Arslan “Yeni projelerimiz ile işbaşı eğitim programlarımızda değişiklikler oldu. Asgari ücretin artmasıyla verilen teşvikler de değişti. Artık İŞKUR’un işbaşı eğitim programlarına katılanlar günlük 77,70 TL, öğrenciler 58,27 TL, işsizlik maaşı alan katılımcılar ise 38,85 TL alacaklar. İş kazası ve meslek hastalığı primi ve genel sağlık sigorta primi de İŞKUR tarafından karşılanacak. İşyerlerinde en az 2 sigortalı çalıştıran işverenler İŞKUR’un bu programlarından yararlanabilecekler. Bu programa katılımcı olabilmek için 15 yaşını tamamlamış olmak, İŞKUR’a başvuru yapmış olmak, işverenin son 3 ayda çalışanının olmaması ve son 1 ayda sigorta priminin yatmamış olması yeterlidir. Kursiyerlerin günde en az 5 saat çalışması, günde en fazla 8 saat çalışmaları gerekmektedir. Programdan yararlanmak isteyen işverenlerin en az %50 istihdam taahhüdü vermesi gerekmektedir.” dedi.
Ardından İş ve Meslek Danışmanı Cihat Özel, işverenlere meslek edindirme kursları hakkında bilgiler verdi. Meslek edindirme kurslarının açılabilmesi için en az 10 en fazla 25 kişi olması gerektiği, kurs süresinin en fazla 160 fiili gün olduğu, günlük en az 5 saat en fazla 8 saat, haftada 6 günü geçmemek üzere 30 ile 40 saat arasında düzenlenebileceği, sanayi sektöründe yapılacak kurslara katılanlara 50 Lira, diğer sektör çalışanlarına günlük 40 Lira ödeyeceğinden bahseden Cihat Özel’in sunumunun ardından bir diğer konu olarak Kısa Çalışma Ödeneği hakkında bilgilendirme yapıldı. 
Mümin Erbil tarafından yapılan sunumda işyerlerinin genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerlerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulama olduğu, bu uygulamadan yararlanabilmek için işveren tarafından İŞKUR’a başvuru yapılması gerektiği, başvurunun ardından çalışma müfettişleri tarafından verilen karar ile talebin uygun bulunması halinde işsizlik sigortası ödeneğine hak kazanan ve son 120 gün içinde prim ödeyerek sürekli çalışmış olan ve son üç yıl içinde en az 600 gün işsizlik sigortası primi ödemiş olan personelin günlük ortalama brüt kazancının %60 kadar kısa çalışma ödeneği ödemesinin yapılabileceği belirtildi.
Toplantının son bölümünde özel eğitim öğrencilerinin topluma kazandırılması ve çalışma hayatında onların da yer bulabilmeleri amacıyla işyerlerinde engelli kadrolarında çalıştırılabilecekleri, bu tür talepler için İşkur tarafından destek verileceğinin altı çizildi.

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1