Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
CHP ile İYİ Parti ittifakı genişledi « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

CHP ile İYİ Parti ittifakı genişledi

Daha önce 21 büyükşehirde ittifak kurmakta uzlaşan CHP ve İYİ Parti, 18 il belediyesinde daha seçim iş birliği yapmakta mutabık kaldı. İki partinin 21 büyükşehir dışındaki 9 büyükşehirde iş birliğine gitmeyeceği öğrenildi

CHP ile İYİ Parti ittifakı genişledi
mesreklamı
450 views
03 Ocak 2019 - 17:53

CHP ve İYİ Parti arasında 21 büyükşehirde kurulan seçim ittifakının genişletilmesine yönelik kritik temasta iş birliğinin çerçevesi büyük oranda çizildi.

CHP ve İYİ Parti 12 Aralık’ta, 21 büyükşehirde seçim iş birliği kurulması konusunda uzlaşmıştı. Bu uzlaşmanın ardından iki partiden heyetler, hem 21 büyükşehirin ilçeleri hem de diğer il belediyeleri için ittifak zemini aramaya başlamıştı. Bu çerçevede, iki parti arasında birçok temas yaşanmıştı. Edinilen bilgilere göre heyetler, şu ana kadar sürdürülen müzakerelerin nihai çerçevesini çizmek için dün bir araya geldi.

8 saat görüştüler

CHP’den Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı, İYİ Partili yöneticilerle genel merkezler dışındaki bir çalışma ofisinde görüştü. Yaklaşık 8 saat süren görüşmenin ardından ortaya çıkan tablo, gece geç saatlerde genel başkanlarla paylaşıldı. Görüşmenin ardından iki taraftan da resmi bir açıklama yapılmazken, yeni iş birliği mutabakatına ilişkin bilgiler kulislere yansıdı. Edinilen bilgilere göre, iki parti 18 ilde daha iş birliği kararı aldı. Bu çerçevede; İYİ Parti’nin, CHP’nin yönetimde olduğu sekiz il belediyesi olan; Edirne, Kırklareli, Yalova, Çanakkale, Zonguldak, Giresun, Burdur ve Sinop’ta da çıkarmayacağı öğrenildi. İYİ Parti’nin bunlara ek olarak; Bolu, Kırşehir, Sivas ve Erzincan’da da CHP adaylarını destekleyeceği kaydedildi.  CHP’nin ise; Kırıkkale, Isparta, Düzce, Nevşehir, Afyonkarahisar ve Osmaniye’de aday çıkarmayarak İYİ Parti’ye destek vereceği bildirildi. İki partinin, daha önce ittifak kararı alınan 21 büyükşehirin dışında kalan; Mersin, Ordu, Erzurum, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Van, Mardin, Malatya ve Şanlıurfa için ittifak kararı almadığı, bu kentlerde iki partinin de aday çıkararak yarışa gireceği öğrenildi. Büyükşehir ve il belediyeleri üzerindeki görüşmeleri tamamlayan heyetlerin şimdi de ilçeleri görüşmek için yeniden bir araya geleceği bildirildi. Bu görüşmelerin de önümüzdeki hafta başına kadar tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

Etimesgut için fikir ayrılığı

Görüşmede Ankara’nın Etimesgut ilçesinin hangi partide kalacağı konusunda görüş ayrılıkları yaşandığı öğrenildi. İki partinin de bu ilçe için ısrarını son ana kadar sürdürdüğü belirtildi. Etimesgut’un CHP’de kalması halinde Ankara’nın yaklaşık 10 ilçesinin İYİ Parti’ye bırakılmasının gündemde olduğu bildirildi. CHP’nin İstanbul ve İzmir’in ilçelerinde ise “aday çıkarmama” seçeneğine sıcak bakmadığı, ancak İYİ Parti’nin oy potansiyelinin bulunduğu birkaç ilçenin bırakılabileceği belirtildi.

CHP liderinin görüşme trafiği

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün 19.00’da Ankara adayı Mansur Yavaş ile genel merkezdeki makamında görüştü. Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na çalışmalarına ilişkin bilgi verdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu ayrıca, İzmir adaylığında ismi geçen mevcut milletvekili Murat Bakan ve İstanbul’un Şişli ilçesinden yeniden aday olmak isteyen Mustafa Sarıgül’ün oğlu Emir Sarıgül’ü kabul etti.

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1