Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
BANDIRMA TİCARET ODASI ÜYELERİ GRAİN TECH EXPO KİEV’E KATILDI « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

BANDIRMA TİCARET ODASI ÜYELERİ GRAİN TECH EXPO KİEV’E KATILDI

BANDIRMA TİCARET ODASI ÜYELERİ GRAİN TECH EXPO KİEV’E KATILDI
mesreklamı
482 views
05 Mart 2019 - 8:33

BANDIRMA TİCARET ODASI ÜYELERİ GRAİN TECH EXPO KİEV’E KATILDI

Bandırma Ticaret Odası, tahıl ürünleri, tarım, süt ürünleri, makine, organik gıda, mimarlık, biyoteknoloji, tarımsal hammadde, gıda ve et ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerini, sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilmeleri, Ukrayna’da sektörleri ile ilgili pazar araştırması yapmaları ve işbirlikleri kurmaları amacıyla Kiev’e götürdü.

Bandırma Ticaret Odası Meclis Üyeleri Mustafa ÇÖMEZ ve Tuna ŞAHİN, Gönen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet SELVİ, MESLEK Grubu üyeleri, Bülent Encin, Fedayi ÇELPEŞLİ, Hayri PANÇ, Nazmi BALCAN, Refik AKAR, Yaşar LAFÇI, Yakup BOZKAN, Ergün GÜDÜCÜ, Muammer YAVUZ, Önder NİZAM, Şefik ÖZDEN, Semih KABA, Adnan BAKAN ve BTO Sanayi, Dış İlişkiler ve Proje Sorumlusu Taner HACIOĞLU’nun bulunduğu heyet 19 Şubat Salı günü temaslarına Ukrayna Kalkınma Ajansı’nı ziyaret ederek başladı. Müdür Yardımcısı Ivan YURYK’un ev sahipliğinde yapılan ziyarette, Ukrayna’daki yatırım fırsatları ve firmalar arasında kurulabilecek işbirlikleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Programın ilk günü ICC Ukrayna Uluslararası Ticaret Odası’nda Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Vladimir MIKHAILOV ve Başkan Vekili Yuriy MAKEGENCHUK un ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda BTO Meclis üyesi Mustafa ÇÖMEZ, Ukrayna ile artan bir ekonomik ilişkinin bulunduğunu, fakat özellikle küçük ve orta boy işletmelerin finansal ve diğer konularda bazı sorunlar ve zorluklar yaşadığını belirtti.  ICC Ukrayna Ticaret Odası yetkilileri de bu tip sorunların yaşanmaması için çalışmalar yaptıklarını, Ukrayna’da ticaret yapılması durumunda firmalar ile alakalı kurumlarına danışabileceğini ve irtibata geçilen firmalar hakkında kendilerinin referans verebileceğini belirtti. Ayrıca Bandırma Ticaret Odası ve ICC Ukrayna Uluslararası Ticaret Odası arasındaki ilişkilerin kuvvetlendirilmesi amacıyla, iki oda arasında bir protokol imzalanması konusunda fikir birliğine varıldı. Toplantı sonrasında, heyetler arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Aynı gün heyet ikinci toplantısını Türkiye Ukrayna İşadamları Derneği’nin ( TUİD ) Kiev Merkez Ofisinde Genel Koordinatör Erman KARACA’nın başkanlığında gerçekleştirdi. 2004 yılında Kiev’de Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçiliği’nin himayesinde kurulan bir dernek olduğundan bahseden Karaca, Ukrayna genelinde en çok şubesi olan yabancı işadamı derneği olduğunu belirtti. Bandırma Ticaret Odası heyetinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu ileten Karaca, Ukrayna pazarında Türk firmalarının izlemesi gereken yolları ayrıntılı şekilde anlattı ve heyette bulunan firmaların sektörleri ile Ukrayna pazarı ile alakalı bilgiler verdi. Karaca Türk firmalarının karşılaştıkları tüm sorunların çözümünde yardımcı olabileceklerini sözlerine ekledi.

Programın ikinci günü heyet ilk ziyaretini Ukrayna Ticaret Odasında heyetler arasında yapılan toplantı ile gerçekleştirdi. Her iki odanın karşılıklı olarak yapabileceği iş birliği projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Aynı gün Ukrayna’da yatırımları bulunan büyük ölçekli sanayiciler ve işadamları tarafından kurulmuş Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği’ni ( TUSİB ) ziyaret edildi ve Birlik Başkanı Mete KARAER ile bilgi alışverişinde bulunuldu. Ukrayna’nın 2014 yılında yaşanan devrim ve 2016 yılında Rusya’nın Kırım’a müdahalesi sonrası ekonomik durumun yavaş bir şekilde iyileştiğini belirten Karaer, hukuki olarak firmaların kendisini garanti altına almasını ve yapılabilecek ticari ilişkilerde her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

İş gezisinin son gününde ise Ukrayna’nın ilk teknoparkı olan Unitcity Teknopark ziyareti gerçekleştirildi. Teknoparkın genel işleyişi hakkında yapılan sunumun ardından, özellikle droneların tarımsal üretimde kullanımı, bu üretim esnasında nasıl faydalanılabileceği hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.  Toplantı Meclis üyesi Mustafa ÇÖMEZ’in plaket takdimi ile sona erdi.

 

reklam3
ANKET

LİVATYA'YA ATIK ARITMA TESİSİ YAPILMALI MI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
drbusiness
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
drbusiness
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

UA-81268407-1