Warning: file_get_contents(http://poixo.com/liste1.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vizyonga/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/header.php on line 3
Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisinin Katkılarıyla Kadın Girişimcilik Eğitimleri Başladı « Vizyon Gazetesi
IOTBanner
FKMBanner

Vizyon Gazetesi

VİZYONGAZETESİLOGO

Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisinin Katkılarıyla Kadın Girişimcilik Eğitimleri Başladı

mesreklamı
Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisinin Katkılarıyla Kadın Girişimcilik Eğitimleri Başladı
577 views
12 Şubat 2022 - 13:52

Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisi, yerel kalkınmada kadın girişimcilerin sayısını arttırmak ve kadınlarımızın ekonomik yaşamda başarılı olmalarına katkı sağlamak amacıyla Kadın Girişimcilik Eğitimini başlattı. Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Karaarslan, kadınlarımızın ekonomik hayatta daha fazla yer almaları ve kadınların kendi iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için verilen eğitimlerin önemli olduğunu belirtti. Şubat ayı süresince devam edecek olan eğitimler pandemi sebebiyle iki grup halinde gerçekleştiriliyor. Toplam 100 kursiyerin katıldığı eğitimlere  Çalışma ve İş kurumu Bandırma Hizmet Merkezi İş ve Meslek Danışmanı Ebru Omağ, Habitat Derneği Uygulamalı Girişimcilik ve Finansal Bilinç Eğitmeni Gözde Engür, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Aybeniz Ar, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Genel Müdürü Türk Patent Balıkesir İl Temsilcisi Dr. M. Cem Aldağ destek veriyorlar. Eğitimlere katılan kadın girişimci adaylarına 8 Mart’ta düzenlenecek olan törenle sertifikaları teslim edilecek.

Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Karaarslan, gazetemize şu açıklamalarda bulundu;

Kadınlar toplumsal rolleri ile ne yazık ki erkekler ile aynı avantajlara sahip değiller, kadınların öncelikle başarılı birer iş kadını olabilmeleri için cesaretlendirilmeleri ve onların bu sürece giden yolda gerekli eğitimler ve finansman destekleri ile kendi fikirlerinin olgunlaştırılması gerekiyor. Verdiğimiz eğitimler ile onlara bir öngörü sağlıyoruz, her yıl pek çok insanın aklına kendilerini çok zengin edebilecek iş fikirleri geliyor ve ne yazık ki bu fikirlerin çoğu hayata geçemiyor. Çünkü çoğu kadın nereden başlayacağını bilmiyor, bilmediği için fikirden ürüne ve satışa giden yolda ya hiç başlamıyor veya attığı adımlar başarısızlıkla sonuçlanıyor. Çok değerli eğitmen ve danışmanlarımızla bir eğitim programı hazırladık, eğitime olan ilgi oldukça yüksek. İşsizliğin olduğu ve ekonominin daraldığı bir dönemde girişimciliğin desteklenmesi ve girişimci adaylarının eğitilmesi gerekiyor. Bandırma Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak kadınlarımızın dezavantajlı konumlarını onlar için avantaja çevirmek istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki kadınlarımız da başarabilir onlar da yapabilir, biz bu süreçte güzel bir yol açtık umut ediyoruz ki devamı gelecek ve eğitime katılan girişimci adaylarımız içinden çok başarılı girişimciler çıkacak.

 

 

 

 

reklam3
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    GÜNEY MARMARA'NIN EN İYİ HABER PORTALI istanbul escort

    UA-81268407-1